درخواست دریافت پروانه فعالیت

سازمان فناوری اطلاعات ایران بر اساس اسناد و راهبردهای ملی، منجمله سند راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (سند افتا) و قوانین مصوب در قالب برنامه‌های پنج‌ساله توسعه، به منظورحمایت وگسترش خدمات امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات(افتا) درکشور و برنامه­ ریزی درزمینه به‌کارگیری بهینه ظرفیت­های ملی و ساماندهی شرکت‌های توانمند در ارائه خدمات افتا، اقدام به ارزیابی و صدور پروانه فعالیت در حوزه افتا نموده است.

متقاضیان دریافت پروانه فعالیت در حوزه­ های مذکور می­توانند، لینک مرتبط با حوزه خدمات قابل ارائه خود را انتخاب و نسبت به دریافت و مطالعه دقیق فرم­ها و راهنما­ها اقدام نموده و پس از تکمیل فرم­های ارزیابی، با توجه به دستورالعمل‌ها و راهنماهای اشاره شده،‌ مدارک و مستندات خود را با شکل و فرمت خواسته شده توسط نماینده رسمی شرکت متقاضی به صورت حضوری به مرکز نظام مدیریت امنیت اطلاعات (نما) به آدرس؛ شهرکرد، بلوار شریعتی، کوچه 60، پلاک 3، ساختمان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، جناب آقای مهندس رئیسیان تحویل داده و درصورت پذیرش مدارک، رسید دریافت نمایند.

لازم به ذکر است متقاضیان می توانند در صورت نیاز به توضیحات بیشتر هنگام تکمیل فرم های ارزیابی و یا در خصوص مراحل مختلف فرایند ارزیابی صلاحیت، با شماره تلفن 84802700-021 از ساعت 9 الی 11صبح تماس حاصل نمایند.زمان پذیرش مدارک همه روزه از ساعت 8 صبح الی 14بعد از ظهر می باشد. ضمناً پست الکترونیکی به آدرس arzyabi_nama@ itc.ir آماده دریافت سوالات، نظرات و پیشنهادات متقاضیان محترم می باشد.

 

خدمات مدیریت امنیت، خدماتی از جنس طراحی‌های کلان و ساختاری، طرح‌ریزی، برنامه‌ریزی، بهبود و ساماندهی، سنجش و پیشگیری مخاطرات امنیتی در سازمان‌ها و یا نظام‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات است. لذا ارائه خدمات کلان ذیل در این گروه قرار می‌گیرد:

- خدمات مشاوره و استقراراستانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات

- خدمات ممیزی انطباق استانداردهای امنیت اطلاعات و ارتباطات

- طرح ریزی معماری و زیرساخت امنیت

- ارائه مشاوره حقوقی در حوزه افتا

- خدمات بیمه افتا

توجه: درخواستهای مربوط به گرایشهای مشاوره حقوقی در زمینه افتا و خدمات بیمه افتا در حال حاضر مورد بررسی قرار نمی گیرند

خدمات عملیات امنیت، خدماتی است که بیشتر بر مهارت‌های خاص و یا فنی پرسنل برای پیاده‌سازی و یا حصول اطمینان از عملکرد مناسب کنترل‌های پیاده‌سازی شده تاکید دارد. لذا ارائه خدمات کلان ذیل در این گروه قرار می‌گیرد:

- آزمون و ارزیابی امنیتی

- پیاده سازی مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد

- پیاده سازی امنیت فیزیکی و محیط پیرامونی

- امن سازی و مقاوم سازی سامانه ها، زیرساخت ها و سرویس ها

- راهبری مرکز عملیات امنیت و تیم پاسخ به رخداد

خدمات فنی افتا، شامل پیکربندی امن و پشتیبانی امنیتی محصول فتا می باشد و متقاضیان در این حوزه می بایست برای محصول مورد نظر گواهی ارزیابی امنیتی دریافت کرده باشند. شایان ذکر است با توجه به درخواست متقاضی، عنوان محصول مورد تایید در پروانه فعالیت صادر شده در این گرایش ذکر می شود.

این دسته خدمات شامل ارائه آموزش کلیه دوره‌های امنیتی در سطوح و موضوعات مختلف به متقاضیان دریافت این خدمات است. توجه به این نکته ضروریست که در قالب انواع ارائه سه دسته خدمات مدیریت، عملیات و فنی، انتقال دانش مرتبط با موضوع ارائه خدمات شامل خدمات آموزش نبوده و آموزش‌هایی که شامل صدور گواهینامه‌های ملی و بین‌المللی در زمینه دوره‌های آموزشی امنیت اطلاعات و ارتباطات است، در قلمرو خدمات آموزش قرار می‌گیرد.