پرش به محتوای اصلی

اخبار

صدور 35 مجوز فعالیت دفتر پیشخوان شهری و روستایی در استان چهارمحال و بختیاری

صدور 35 مجوز فعالیت دفتر پیشخوان شهری و روستایی در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: در سال 99 بیش از 35 مجوز فعالیت دفتر پیشخوان روستایی و شهری در استان صادر و این دفاتر شروع به فعالیت کرده اند .

 به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه کارگروه دفاتر پیشخوان استان  اظهار کرد : با توجه به سیاست توسعه دفاتر پیشخوان دولت در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ،تعداد 35 مجوز فعالیت دفتر پیشخوان در شهرها و روستاهای استان تا کنون صادر شده و90 نفر نیرو نیز در این دفاتر مشغول بکار شده و کلیه خدمات الکترونیکی دستگاهها در این دفاتر قابل ارائه خواهد بود . وی با توجه به توسعه خدمات الکترونیکی در سطح جامعه تصریح کرد : با توجه به افزایش خدمات الکترونیکی در سطح جامعه، ایجاد این دفاتر پیشخوان نقش مهمی در ارائه خدمات الکترونیکی به مردم داشته و این دفاتر می تواند با توجه به زیر ساخت های مناسب موجود در روستاها خدمات کلیه دستگاهها  را به روستائیان ارائه کنند . بلالی ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص مراحل صدور مجوز راه اندازی این دفاتر تشریح کرد: تلاش شده با استفاده از افراد تحصیل کرده روستاها  ،این دفاتر ایجاد شوند تا  ضمن اشغالزایی  این افراد ، خدمات مورد نیاز روستائیان  تسهیل و از مراجعه و مسافرت های روستائیان به شهرها جلوگیری شود . بلالی ضمن اشاره به تاثیر مثبت این دفاتر در ایجاد اشتغال پایدار، افزود: با پیگیری انجام شده از محل اعتبارات اشتغال استان، برای تجهیز این دفاتر تسهیلات ارزان قیمت تهیه و در اختیار این دفاتر قرار داده شده است.  وی یکی از سیاستهای مهم این اداره کل را حمایت و توانمند سازی افراد فارغ التحصیل حوزه فناوری اطلاعات در روستاها دانست و تاکید کرد : اشتغال افراد تحصیل کرده روستا می تواند سبب رونق کسب و کارها در حوزه فضای مجازی شده و با توجه به دسترسی این افراد به اینترنت پرسرعت این امکان وجود دارد که این جوانان از این زیر ساخت در جهت رونق خرید و فروش های اینترنتی و فروش محصولات روستائیان اقدام کنند  .

 شایان ذکر است : در سال جاری 23 مورد دفتر پیشخوان شهری و 12 مورد دفتر خدمات الکترونیک روستایی مجوز در استان مجوز فعالیت دریافت کرده و مدارک  55 دفتر پیشخوان شهری و 102 دفتر خدمات روستایی نیز در این اداره کل در حال بررسی برای صدور مجوز است.

۲۱ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۲۷۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید