پرش به محتوای اصلی

اخبار

اتصال 25 روستای محروم استان به شبکه ارتباط مخابراتی در سالگرد پیروزی انقلاب

اتصال 25 روستای محروم استان به شبکه ارتباط مخابراتی در سالگرد پیروزی انقلاب
مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از افتتاح 25 طرح خدمت ارتباط رسانی به روستاهای محروم استان در سالگرد پیروزی انقلاب خبر داد.

علیرضا کاظیمان مدیر کل اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : براساس طرح USO سال 91، مقرر شده تا 22 بهمن سال 92 در 5 نقطه روستائی زیر 20 خانوار حداقل یک ارتباط (تلفن) عمومی و در 20 روستای بالای 20 خانوار فاقد ارتباط، امکان تلفن خانگی با پوشش تلفن‌همراه، دسترسی به اینترنت و استفاده از فاکس تامین شود.

 ایشان با اشاره به اینکه تا نیمه اسفند ماه تعهدات طرح USO در استان تا سال 92 به صورت کامل پوشش داده می‌شود، درباره اجرای طرح USO در سال 93 گفت: ارائه اینترنت پرسرعت (ADSL) در روستائی های بالای 70 خانوار، پوشش تلفن‌همراه در  نقاط روستائی فاقد پوشش تلفن‌همراه، حمایت از دفاتر ICT روستائی موجود و ایجاد دفاتر جدید ICT روستائی در نقاط مشمول USO که فاقد این امکان هستند از جمله برنامه‌های USO در سال آینده است.

خدمات عمومی اجباری ارتباطات و فناوری اطلاعات (USO) الزامی است که از سوی اتحادیه‌های بین‌المللی مانند ITU و UPU برعهده دولت‌ها گذاشته شده است تا براساس آن امکان استفاده از سرویس‌های پایه مخابراتی، فناوری اطلاعات و خدمات پستی برای افراد جامعه از جمله نقاط روستائی و محروم و دورافتاده فراهم شود.

۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۴:۰۵
تعداد بازدید : ۴۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید