پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری:

مجوز رسمی فعالیت 63 باجه پست بانک روستایی در استان صادر شد

مجوز رسمی فعالیت 63 باجه پست بانک روستایی در استان صادر شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه از مجموع باجه‌های روستایی استان تا کنون برای فعالیت 99 باجه تاییدیه نهایی صادر شده است، گفت: مجوز رسمی فعالیت 63 باجه از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در آیین اعطای مجوز فعالیت باجه‌های بانکی مدیریت شعب پست بانک این استان، به فعالیت 114 شعبه و باجه پست بانک در این استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد پنج شعبه در شهرستان‌های شهرکرد، بروجن، لردگان، اردل و فارسان و 109 باجه در روستاهای استان استقرار دارد و در این باجه‌های روستایی افزون بر 18 هزار نفر مشغول به کار هستند.

بلالی فعالیت پست بانک در روستاها را باعث ماندگاری روستاییان و جلوگیری از مهاجرت بی رویه دانست و اظهار کرد: پست بانک این استان جزو سه استان برتر کشور در دریافت مجوز رسمی بانک مرکزی برای فعالیت باجه‌های روستایی شد.

وی افزود: کاهش تردد در شهرها، کم شدن هزینه‌ها و ارتقای خدمت‌رسانی به روستاییان از مهم‌ترین دستاوردهای فعالیت پست بانک در روستاها به شمار می‌رود.

علیرضا شجاعی مدیرکل پست بانک استان چهارمحال و بختیاری  نیز در این جلسه تصریح کرد: سهم پست بانک استان از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی بیش از 700 میلیارد ریال است و از این مبلغ تا کنون حدود 560 میلیارد ریال به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

شجاعی نرخ مطالبات پست بانک استان را 4.2 درصد دانست و گفت: استغاده از تسهیلات پست بانک برای کار‌آفرینی در روستاها عامل رشد نرخ مصارف به منابع این بانک در استان به شمار می‌رود واین نرخ 87 درصد در سطح استان و 75 درصد در سطح ملی است.

 

۲۱ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲
تعداد بازدید : ۱۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید