پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

ارتقا چهار سایت تلفن همراه به تکنولوژی نسل چهارم در روستاهای استان

ارتقا چهار سایت تلفن همراه به تکنولوژی نسل چهارم در روستاهای استان
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با ارتقا چهار سایت به تکنولوژی نسل چهارم، چهار روستای استان به اینترنت پر سرعت مجهز شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه بررسی پروژه‌های ارتباطی استان، با اشاره به اهمیت توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها و مناطق محروم، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت ارتباطات، دسترسی سریع و آسان مردم روستاها به اینترنت پرسرعت است که در این جهت سایت‌های مخابراتی سطح استان به تکنولوژی نسل چهارم مجهز می‌شوند.

بلالی ارتقا سایت‌های مخابراتی را در پوشش نقاط کور و افزایش قدرت اینترنت موثر دانست و تشریح کرد: با ارتقا این چهار سایت اپراتور همراه‌اول، دو روستای قلعه تک و اسلام آباد در شهرستان کیار، روستای حیدری در شهرستان بن و روستای ارجنک در شهرستان شهرکرد با مجموع 937 خانوار و جمعیتی بالغ‌بر 3061 نفر از پوشش‌ تلفن همراه و اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

وی هدف از ارتقا این سایت‌ها را کاهش شکاف دیجیتالی و تحقق عدالت اجتماعی در مناطق روستایی این استان دانست و افزود: پایداری بسترهای ارتباطی و مخابراتی در شرایط فعلی و با توجه به شیوع کرونا از ضروری‌ترین نیازهای مردم است و کلیه اپراتورها و شرکت‌های ارائه کننده خدمات در سطح استان باید به پایداری شبکه، حفظ کیفیت خدمات و سرویس‌های ارتباطی توجه کنند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، تصریح کرد: اعتبار لازم برای ارتقا تکنولوژی سایت‌های تلفن همراه از طرح خدمات عمومی اجباری روستایی تامین شده است.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۱
تعداد بازدید : ۲۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید