پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

افزایش 19 درصدی ترافیک مرسولات پستی در استان چهارمحال و بختیاری

افزایش  19 درصدی ترافیک مرسولات پستی  در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، با توجه به اینکه در سه ماهه نخست امسال بیش از 161 هزار بسته نسبت به مدت مشابه سال گذشته ارسال شده است، از افزایش 19 درصدی ترافیک مرسولات پستی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه شورای مدیران، با اشاره به توسعه کسب و کارهای الکترونیکی در شرایطی که شهروندان جهت رعایت اصول بهداشتی حضور فیزیکی کمتری در بازار دارند ، اظهارکرد: برای اینکه هم استانی‌ها بتوانند مایحتاج خود را بدون خروج از منزل تهیه کنند کارکنان حوزه ارتباطات برای ایجاد زیر ساختی مناسب جهت کسب و کار الکترونیکی ، تلاش شبانه روزی می‌کنند.

بلالی با اشاره به اینکه عملیات پست به صورت الکترونیکی انجام می‌شود، گفت: تمام مراحل مرسوله از مبدا تا مقصد در بستر الکترونیک انجام شده و به متقاضی پیامک ارسال می‌شود و شهروندان می‌توانند خرید خود را در بستر اینترنت و در فضای امن به صورت مجازی انجام دهند. 

وی امکان خرید کالا در فضای مجازی را باعث آسودگی خاطر مصرف کنندگان دانست و افزود: در شرایط کرونا، کسانی که کسب و کار الکترونیکی دارند، برای رعایت حقوق مصرف کنندگان در تامین کالاها و قطع زنجیره کرونا باید دقت مضاعفی کنند.

سید عبدل درگاهی مدیرکل پست استان چهارمحال و بختیاری، تعداد واحدهای پستی در استان را 266 واحد اعلام کرد و گفت: از این تعداد 139 واحد روستایی و بقیه شهری هستند و در سطح استان حدود 56 فروشگاه اینترنتی با پست استان همکاری می‌کنند که باعث توسعه تجارت الکترونیکی شده‌اند و نقش مهمی در گردشگری و فروش محصولات کشاورزی و دامداری دارند.

۲۳ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۳
تعداد بازدید : ۴۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید