پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

توسعه ارتباطات روستایی با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال

توسعه ارتباطات روستایی با اعتباری بالغ بر 310 میلیارد ریال
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه پروژه توسعه ارتباطات روستایی (تار) در فاز اول با دو اولویت طراحی شده است، گفت: این پروژه به میزان 355 کیلومتر و اعتباری بالغ‌بر 310 میلیارد ریال در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در دیدار با نماینده مردم شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی، گزارشی از عملکرد این اداره کل ارائه و اظهار کرد: تا کنون 270 کیلومتر فیبرنوری در روستاهای این استان اجرا شده است و در این مسیر 45 سایت اپراتور تلفن همراه و مرکز تلفن روستایی وجود دارد که با اجرای این پروژه، مشکل تامین پهنای باند تمام این سایت‌ها و مراکز برطرف می‌شود.

بلالی توسعه ارتباطات روستایی را پیش‌نیاز توسعه گردشگری، کشاورزی و بهداشت و درمان دانست و گفت: با اتمام این پروژه ضمن تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات نیازمندی‌های مردم در بخش خدمات الکترونیکی از جمله آموزش، کسب و کار، سلامت و بانکداری الکترونیکی در مناطق نیازمند برطرف می‌شود.

وی افزود: برای بهره‌وری در استفاده از زیرساخت‌های ارتباطی موجود در استان و ارتقاء شاخص‌های کیفی سرویس‌های ارتباطی مناطق محروم، این پروژه در دستور کار قرارگرفته و همواره به این فکر هستیم که روستاهای این استان دسترسی کاملی به پوشش تلفنی و اینترنتی داشته باشند .

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، با توجه به اجرای پروژه ذکر شده در ارتقاء وضعیت ارتباطی روستاهای استان، تصریح کرد: برای اجرای این طرح ها نیاز به همکاری بخشداران و دهیاران برای توجیه اهالی روستاها بوده که تاثیر زیادی در اجرای بموقع پروژه ها دارد .

۹ اَمرداد ۱۴۰۰ ۰۸:۳۲
تعداد بازدید : ۳۵۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید