پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

دسترسی 540 خانوار به اینترنت پرسرعت تلفن همراه در سه روستای شهرستان کوهرنگ

دسترسی 540 خانوار به اینترنت پرسرعت تلفن همراه در سه روستای شهرستان کوهرنگ
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با تامین تجهیزات نسل سوم و جهارم اینترنت تلفن همراه، 540 خانوار با جمعیت بیش از دو هزار نفر در سه روستای شهرستان کوهرنگ از اینترنت پرسرعت بهره‌مند خواهند شد.

به کزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در بازدید از روستاهای شهرستان کوهرنگ، به اهمیت زیرساخت‌های ارتباطی در روستاها و مناطق محروم اشاره و اظهار کرد: اعتبار این تجهیزات از محل طرح خدمات عمومی ضروری روستایی (USO) تامین شده و بستر لازم جهت تامین پهنای باند مورد نیاز از طریق اجرای  فیبرنوری(پروژه تار) و همچنین تامین و ارتقای تجهیزات توسط این اداره کل در روستاهای استان انجام شده است.

بلالی با توجه به نقش انکارناپذیر ارتباطات در زندگی مردم، تشریح کرد: با تامین تجهیزات نسل سوم و چهارم، روستاهای مورز، گزستان و شاه‌منصوری از توابع شهرستان کوهرنگ به اینترنت پرسرعت تلفن همراه مجهز خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد عدالت ارتباطی است، افزود: توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای ارائه خدمات الکترونیکی در حوزه‌های مختلف از قبیل آموزش، سلامت، کشاورزی، بانک داری، توانمندسازی زنان و قشر کم در آمد در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، از جمله دستاوردهای توسعه ارتباطات در این مناطق خواهد بود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، تصریح کرد: با مساعدت در رفع مشکلات و موانع موجود در زمینه توسعه خدمات ارتباطی در سطح شهرستان‌های این استان، امیدواریم با تامین تجهیزات برای سایت‌های موجود و راه‌اندازی سایت‌های ابلاغ شده، روستای بالای 20 خانوار محروم از اینترنت پرسرعت در سطح استان نداشته باشیم.

 

۲۵ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۳۴
تعداد بازدید : ۱۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید