پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری استان چهارمحال و بختیاری، مطرح کرد:

افزایش ترافیک اینترنت 1458 آموزشگاه استان از 30 گیگابایت به 70 گیگابایت

افزایش ترافیک اینترنت 1458 آموزشگاه استان از 30 گیگابایت به 70 گیگابایت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: در سال تحصیلی 1401-1400 ترافیک اینترنت 1458 آموزشگاه از 30 گیگابایت در ماه به 70 گیگابایت افزایش یافت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه شورای آموزش و پرورش که با حضور استاندار این استان برگزار شد، اظهار کرد: برای تحقق عدالت آموزشی و کاهش شکاف دیجیتالی با ایجاد دسترسی برابر دانش‌آموزان مناطق شهری و روستایی به محتوای درسی و منابع آموزشی، با همکاری اپراتورهای ارتباطی 1458 آموزشگاه شهری و روستایی استان به اینترنت پرسرعت و شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

بلالی رایگان بودن ترافیک شبکه شاد را اصل مهمی دانست و گفت: این اصل یک موضوع حیاتی است که باعث شد بسیاری از دانش‌آموزان مناطق محروم و ضعیف استان از آموزش مجازی محروم نمانند.

وی با اشاره به اینکه برنامه هوشمندسازی مدارس یکی از مهم‌ترین برنامه‌ها جهت تحقق دولت الکترونیکی است، افزود: اجرای این طرح یکی از مهم‌ترین دستاوردهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان است که در شرایط ویروس کرونا از تعطیلی سیستم آموزشی جلوگیری کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، تصریح کرد: با اجرای این طرح، آموزش و پرورش می‌تواند محتوای آموزشی را با روش‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات در اختیار دانش‌آموزان قرار دهد و بدین ترتیب گام مهمی در حوزه عدالت آموزشی برداشته می‌شود.

۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید