پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری، مطرح کرد:

ارتقای شبکه اینترنت منطقه دیناران چهارمحال و بختیاری

ارتقای شبکه اینترنت منطقه دیناران چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از تسریع روند توسعه و ارتقا شبکه اینترنت روستایی در منطقه دیناران شهرستان اردل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا، اظهارکرد: با اجرای برنامه پایش ارتباطی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار دهستان دیناران، ۱۳ روستا از جمله آبسرده، سرمور، شوران، شهرک ممسنی، لیرابی، کری چار بنیچه، نو ترکی، روپینه، گرده پینه، شهرک شهید امامی، عزیرآباد علیا، عزیزآباد سفلی  برای ارتقای امکانات و ایجاد اینترنت پر سرعت در نظر گرفته شدند و موارد مربوطه به اپراتور همراه اول ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه تجهیز و ارتقای سرعت اینترنت در ۱۸ روستا در منطقه دیناران نیز به اپراتور های‌وب واگذار شده است، افزود: تعدادی از این روستاها با روستاهای تحت پوشش اپراتور همراه اول مشترک هستند که در این میان بخشی از روستاهای اقماری نیز از خدمات هر دو اپراتور بهره‌مند خواهند شد.

بلالی زمان صدور ابلاغ برای ارتقای سایت‌های نسل دوم منطقه به نسل سوم را مربوط به سال ۹۹ دانست و تشریح کرد: مشکلی برای پرداخت هزینه‌ها وجود ندارد و اعتبارات مورد نیاز از محل توسعه خدمات ضروری روستایی پیش بینی شده است و پایه تجهیزات مخابراتی استان متعلق به یکی از شرکتهای بین‌المللی است که با اعمال تحریم‌های ظالمانه در چند سال اخیر، ورود تجهیزات مورد نیاز از این شرکت به کندی انجام می‌گیرد و اگر مشکلات این بخش رفع شود می‌توان در مدت کوتاهی، تمامی سایت‌های مخابراتی را ارتقا داد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، گفت: قطعی برق در منطقه  که در تابستان امسال دفعات آن افزایش یافته نیز یکی‌دیگر از دلایل کاهش سرعت اینترنت روستاها و گاه قطعی کامل آن است.

 
۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۱۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید