پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

بهره مندی 41 خانوار روستای نیاکان از پوشش ارتباطی تلفن همراه

بهره مندی 41 خانوار روستای نیاکان از پوشش ارتباطی تلفن همراه
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهار محال و بختیاری، گفت: با راه اندازی سایت جدید روستای نیاکان شهرستان کوهرنگ، 41 خانوار روستایی با جمعیتی بالغ بر 175 نفر، از پوشش مطلوب تلفن همراه بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در بازدید از روستاهای شهرستان کوهرنگ، اظهار کرد: مشکلات ارتباطی بسیاری از روستاهای کوهرنگ برطرف شده و درصدد راه اندازی سایت‌های جدید و برطرف کردن این موانع و چالش‌ها هستیم.

بلالی با اشاره به کاهش شکاف دیجیتالی و تصمیم وزارت ارتباطات برای توسعه خدمات در روستاها و تحت پوشش قرار دادن جمعیت روستایی کشور، تشریح کرد: سایت روستای نیاکان توسط اپراتور همراه اول با مبلغ 10 میلیار ریال راه اندازی شد و اعتبار این سایت از طرح توسعه خدمات عمومی اجباری روستایی این وزارت و در جهت عدالت و گسترش ارتباطات در نقاط روستایی تامین شده است.

وی با توجه به توسعه خدمات تلفن همراه و اینترنت پرسرعت در روستاها و مناطق محروم با هدف توسعه و دسترسی روستاییان به خدمات نوین ارتباطی، افزود: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های این اداره کل برقراری و تجهیز زیرساخت‌های مناسب در مناطق محروم و روستایی برای رفع مشکلات ارتباطی مردم و خدمت‌رسانی در بستر این زیرساخت‌ها است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان تصریح کرد: امید است با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و اجرای طرح‌های جدید، شاهد بهبود بیش از پیش وضعیت ارتباطی و فراهم شدن امکان اتصال همه ساکنان روستاها به شبکه ملی اطلاعات باشیم.

بر اساس این گزارش، دهیار و اهالی روستای نیاکان طی نامه‌ای از مرتضی بلالی به دلیل عملکرد این اداره کل و راه اندازی سایت جدید تشکر کردند.

۱۹ مهر ۱۴۰۰ ۱۳:۳۲
تعداد بازدید : ۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید