پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبرداد:

آمادگی برای پایداری ارتباطات در مواقع بحرانی

آمادگی برای پایداری ارتباطات در مواقع بحرانی
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: ماموریت ما در ستاد مدیریت بحران این است که در مواقع بحرانی و زمان وقوع حوادث برای پایداری ارتباطات با حداکثر ظرفیت و توان آماده ارائه خدمات باشیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی پاسخ به بحران این استان با حضور اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور که در فرمانداری کوهرنگ، مرکز رخ داد زلزله اخیر در این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر مشکلی در شبکه‌های ارتباطی این شهرستان وجود ندارد و هیچ گونه قطعی طولانی مدتی در تلفن ثابت، همراه و اینترنت رخ نداده است.

بلالی بهره‌مندی عوامل امدادی و آحاد مردم از خدمات ارتباطی در زمان بحران را یک ضرورت غیرقابل جایگزین دانست و تشریح کرد: ارائه سرویس در مواقع بحران علاوه بر کمک به عوامل امدادرسان در انجام ماموریت‌های محوله باعث کاهش تلفات انسانی ناشی از حادثه خواهد شد.

بلالی ادامه داد: در مواقع بحرانی تیم‌های پشتیبانی شرکت‌های ارتباطات زیرساخت، مخابرات و اپراتورهای تلفن همراه برای رفع اشکالات احتمالی شبکه ارتباطی در محل حادثه حاضر خواهند شد و هماهنگی‌های لازم برای اعزام تیم‌های فنی نیز انجام می‌شود.

وی با توجه به شرایط کرونا و نیازهای اساسی مردم به فضای مجازی برای بهره‌مندی از خدمات آموزشی و خدمات دولت الکترونیک مانند بانکداری که در بستر فضای مجازی ارائه می‌شود، افزود: هماهنگی‌های مدیریتی و تدابیر فنی لازم مانند تعویض و تکمیل باتری سایت‌های تلفن همراه برای روشن ماندن آن‌ها بیش از 2 ساعت و اعزام دیزل ژنراتور سیار در صورت لزوم برای خاموش نشدن این سایت‌ها در مواقع بحرانی انجام خواهد شد.

بر اساس این گزارش از دستاوردهای سفر رئیس سازمان مدیریت بحران کشور به این استان آشنایی با منطقه و محرومیت مردم روستاهای شهرستان کوهرنگ بود که باعث شد مبالغ تسهیلات بانکی و تسهیلات بلاعوض اختصاص یافته به مردم زلزله زده افزایش یابد.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۰۲
تعداد بازدید : ۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید