پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مطرح کرد:

توسعه ارتباطات روستایی در چهارمحال و بختیاری

توسعه ارتباطات روستایی در چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: با اتمام نصب و راه اندازی سایت‌های تخصیص داده شده تلفن همراه به استان چهارمحال و بختیاری، ارتباطات روستایی در این استان توسعه می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه بررسی توسعه ارتباطات سیار، امکانات و تجهیزات مخابراتی تلفن همراه با حضور مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات ایران، اظهارکرد: ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی و امکان پوشش‌دهی آنتن موبایل و خدمات دسترسی اینترنت پهن‌باند سیار در روستاهای استان موجب بالارفتن امنیت و رضایتمندی ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی و برخورداری از کلیه خدمات شبکه ملی اطلاعات می‌شود.

بلالی با اشاره به افزایش جمعیت و لزوم ارائه خدمات بهینه به مردم این استان، تشریح کرد: درصدد هستیم با مکان سنجی دقیق و ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی، سوئیچ‌ها و آنتن‌های تلفن همراه در نقاط مختلف را با همکاری مخابرات منطقه نصب و تجهیز کنیم.

وی ادامه داد: وجود زیرساخت‌های برق از الزامات فنی نصب سایت‌های تلفن همراه بوده بر این اساس با تامین زیرساخت برق و جاده دسترسی توسط دستگاه‌های مرتبط مشکل آنتن‌دهی موبایل در روستاهای استان نیز رفع می‌شود.

مجید سلطانی مدیرعامل مخابرات ایران با اشاره به اینکه چهارمهال و بختیاری در یک سال اخیر پیشرفت‌های مناسبی را در بسیاری از شاخص‌های ارتباطی داشته است، گفت: این استان در حال حاضر در بخش ارتباطات سیار و نگهداری و همچنین توسعه دیتای تجاری از جمله استان‌های قرار گرفته در ردیف‌های اول تا پنجم کشور است.

سلطانی با بیان اینکه مشکل عمده این استان مربوط به پایین بودن ضریب نفوذ تلفن ثابت است، تصریح کرد: این مشکل ناشی از اقلیم و شرایط جغرافیایی چهارمحال و بختیاری است که اجرای طرح‌های توسعه‌ای را با مشکل مواجه کرده است و شرکت مخابرات برای سرعت بخشی به تبدیل 700 کیلومتر کابل هوایی فیبرنوری به کابل زمینی در این استان برنامه‌های حمایتی برای بالابردن شاخص‌ها در این حوزه نیز در نظر دارد.

۱۹ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۰۹
تعداد بازدید : ۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید