پرش به محتوای اصلی

اخبار

پهنای باند اینترنت در چهارمحال و بختیاری به ۱۱۱ گیگابایت رسید

پهنای باند اینترنت در چهارمحال و بختیاری به ۱۱۱ گیگابایت رسید
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به توسعه زیرساخت های استان گفت: پهنای باند اینترنت در این استان از ۸۴ به ۱۱۱ گیگابایت افزایش پیدا کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمهال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به برنامه توسعه پهنای باند دسترسی به اینترنت در نقاط شهری و روستایی استان و نیاز مشتریان به اینترنت پرسرعت اشاره و اظهار کرد: برای افزایش سرعت دسترسی مردم استان به سرویساینترنت پرسرعت ظرفیت پهنای باند اینترنت در این استان به 111 گیگابایت رسید.

بلالی به شیوع ویروس کرونا و لزوم بهره‌مندی دانش‌آموزان از اینترنت برای فعالیت در شبکه شاد اشاره و تاکید کرد: هم‌اکنون ۸۲ درصد دانش‌آموزان در استان امکان برقراری ارتباط در شبکه شاد را دارند.

وی تعداد مشترکان اینترنت چهارمحال و بختیاری را بیش از یک میلیون مشترک دانست و افزود: تاکنون مجوز ایجاد ۸۱ سایت تلفن همراه (BTS) برای این استان گرفته شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، تصریح کرد: تاکنون ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری روستایی با اعتباری بالغ‌بر ۳۳۰ میلیارد ریال در چهارمحال و بختیاری اجرا شده است.

۲۲ آبان ۱۴۰۰ ۱۴:۱۱
تعداد بازدید : ۴۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید