پرش به محتوای اصلی

اخبار

از سوی پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری، صورت گرفت:

رونمایی از 13 دستاورد پژوهشی و فناوری در چهارمحال و بختیاری

رونمایی از 13 دستاورد پژوهشی و فناوری در چهارمحال و بختیاری
همزمان با آغاز هفته پژوهش و فناوری در چهارمحال و بختیاری علاوه بر گشایش بیست و دومین نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌ بازار، از ۱۳ دستاورد این حوزه با حضور جمعی از محققان، پژوهشگران و مسوولان‌ استانی رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اسماعیل پیرعلی‌ رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در مراسم آغازین هفته پژوهش و فناوری استان در دانشگاه شهرکرد با اشاره به تجربه موفق برپایی نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار به صورت مجازی در سال گذشته و افزایش بازدیدها از این نمایشگاه گفت: در سال جاری نیز این دستاوردها در قالب ۶۴ غرفه شامل ۴۳ غرفه از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان، ۱۰ غرفه از دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی‌ و ۱۳ غرفه از محصولات جدید به صورت مجازی در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفته است.

پیرعلی‌ تشریح کرد: محصولات جدید در بخش‌های فناوری، نفت و پتروشیمی، محیط‌ زیست و کشاورزی و توسط محققان و پژوهشگران استانی به مرحله تولید رسیده‌اند و نیاز به سرمایه‌گذاری دارند.

وی، طراحی و ساخت سامانه بازیافت روغن‌های صنعتی آلوده و جداسازی ذرت جامد فلزی و غیر فلزی از روغن، نانو جاذب حذف رنگ در روغن‌های پایه سنگین، سامانه حضور و غیاب ابری رامونا، بذر مادری سیب‌زمینی به روش کشت بافت، خالص‌سازی ساخت مواد نانو پایه با فناوری هایتک و تستر ECU با قابلیت آزمایش قطعات الکترونیکی را از جمله دستاوردهای رونمایی شده، بیان کرد.

رییس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با تاکید بر لزوم اطلاع‌رسانی درباره دستاوردهای پژوهشی از طریق رسانه‌ها یادآور شد: در صورتی که اقدامات انجام شده به درستی معرفی شود می‌تواند زمینه خودباوری، الگوسازی و تمایل عمومی برای ورود به عرصه ایده پردازی، نوآوری و کارآفرینی خلاقانه را نیز در چهارمحال و بختیاری گسترش دهد.

وی به افزایش حمایت‌های ارائه شده در حوزه فناوری در کشور نیز اشاره و تصریح کرد: هم اکنون پرداخت‌ها از محل تبصره ۱۸ با رشد قابل‌توجه ای روبه‌رو شده است و شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان با استفاده از این حمایت‌ها توانسته‌اند اقدامات مناسبی را در راستای تولید محصول رقم بزنند.

۲۲ آذر ۱۴۰۰ ۱۱:۳۳
تعداد بازدید : ۲۰۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید