پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، خبر داد:

ارتقا اینترنت دهستان شلیل به نسل چهارم

ارتقا اینترنت دهستان شلیل به نسل چهارم
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: با ارتقا اینترنت دهستان شلیل بخش میانکوه شهرستان اردل به نسل چهارم، روستاهای دورک قنبری و شکرآباد مرکز این دهستان با جمعیتی بالغ بر 1434 نفر از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در بازدید از روستاهای شهرستان اردل با اشاره به روند محرومیت زدایی ارتباطی از بخش‌های محروم استان، اظهار کرد: روستاهای بالای 20 خانوار استان به خدمات مبتنی بر شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت متصل می‌شوند که در این جهت با ارتقا تکنولوژی سایت همراه اول دهستان شلیل شهرستان اردل به نسل چهارم، مردم روستاهای دورک قنبری و شکرآباد با 350 خانوار و جمعیتی بالغ بر 1434 نفر از اینترنت پرسرعت بهره‌مند شدند.

بلالی با توجه به اینکه  یکی از مهمترین برنامه‌های وزارت ارتباطات، اتصال همه روستاهای بالای۲۰خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات است، تصریح کرد: این اداره کل طی بررسی‌های تخصصی و کارشناسی، بهبود پوشش ارتباطی کلیه روستاهای استان را در سه بخش نصب سایت‌های جدید، ارتقاء تکنولوژی سایت‌های تلفن همراه و بهینه سازی برخی از سایت‌های موجود شناسایی کرده و امیدواریم با حمایت وزارت ارتباطات، همکاری اپراتورها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط این سه بخش را در فازهای مختلف اجرایی کنیم.

وی هدف از ارتقا این سایت‌ها را کاهش شکاف دیجیتالی و تحقق عدالت اجتماعی در مناطق کم برخوردار روستایی دانست و افزود: پایداری بسترهای ارتباطی و مخابراتی در شرایط فعلی و با توجه به شیوع کرونا از ضروری‌ترین نیازهای مردم است و کلیه اپراتورها و شرکت‌های ارائه کننده خدمات در سطح استان باید به پایداری شبکه، حفظ کیفیت خدمات و سرویس‌های ارتباطی توجه کنند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، تشریح کرد: با تکمیل طرح‌های در حال اجرا و ارتقا شمار دیگری از روستاهای استان به اینترنت نسل چهارم، موجبات رضایت بیش از پیش اهالی روستاهای استان و رفع نیازها به اینترنت پر سرعت فراهم می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اعتبار لازم برای ارتقا تکنولوژی سایت‌های تلفن همراه و اتصال روستاها به شبکه ملی اطلاعات از طرح خدمات عمومی ضروری روستایی«USO»  تامین شده است.

۲۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۲
تعداد بازدید : ۱۸۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید