پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مطرح کرد:

ارتقا سایت روستای کردشامی به اینترنت پرسرعت نسل چهارم

ارتقا سایت روستای کردشامی به اینترنت پرسرعت نسل چهارم
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: سایت روستای کردشامی شهرستان بروجن با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال به اینترنت پرسرعت نسل چهارم مجهز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین امیرقلی جعفری نماینده مردم شریف شهرستان بروجن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راه‌اندازی سایت ارتباطی روستای کردشامی شهرستان بروجن و دسترسی 180 خانوار روستایی این شهرستان به اینترنت پرسرعت نسل چهارم، اظهار کرد: جهت توسعه ارتباطات روستایی استان و تحقق عدالت ارتباطی، سایت‌های جدید با فناوری نسل چهارم در روستاهای استان راه اندازی خواهد شد.

بلالی تشریح کرد: با بهره‌برداری از سایت ارتباطی روستای کردشامی، جمعیتی بالغ بر 627 نفر از پوشش کامل اینترنت برخوردار شده و این سایت ارتباطی روستایی از محل اعتبارات طرح خدمات عمومی ضروری روستایی (USO) وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد و راه اندازی شد.

وی افزود: سایت‌های جدید و اینترنت نسل چهارم محله‌های بهشت، بهار، قطب صنعتی و ارتقا سایت روستاهای آقبلاغ، مورچگان، له دراز (پوشش دادن روستا‌های اطراف)، بیژگرد، دوراهان و مسیر دهنو به فرادنبه به نسل چهارم و تجهیز روستا‌های چشمه علی و له دراز به اینترنت پرسرعت خانگی (ADSL) از دیگر طرح‌هایی هستند که با پیگیری‌های حجت‌الاسلام جعفری و با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد ریال در چند ماه گذشته به بهره‌داری رسیدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با توجه به اینکه ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در روستا‌ها منجر به توسعه کارآفرینی، درآمدزایی و معرفی این روستا‌ها در سطح کشور شده است، تصریح کرد: پیاده سازی پروژه‌های خدمات عمومی ضروری روستایی و استفاده از ابزار‌های آن یعنی دولت الکترونیک، تجارت الکترونیکی، آموزش الکترونیک و ... در کنار مدیریت صحیح استفاده از آن‌ها، می‌تواند توسعه روستایی را تسریع بخشیده و در تامین رفاه عمومی این مناطق نقش مهمی ایفا کند.

۲۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۲۲۷

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید