پرش به محتوای اصلی

اخبار

بهره‌مندی روستاهای بالای 20 خانوار چهارمحال و بختیاری از نعمت اینترنت

بهره‌مندی روستاهای بالای 20 خانوار چهارمحال و بختیاری از نعمت اینترنت
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری، گفت: روستاهای بالای ۲۰ خانوار که پوشش اینترنتی ضعیفی دارند و یا فاقد اینترنت هستند، در اولویت تامین اینترنت قرار گرفته‌اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: علت این کمبودها نبود تجهیزات نسل سه و نسل چهار و کمبود اعتبارات برای ارتقای سایت‌ها بوده که البته وزارتخانه از طریق مجلس در حال پیگیری این موضوع است.

وی افزود: روستاهای بالای ۲۰ خانوار که پوشش اینترنتی ضعیفی دارند و یا فاقد اینترنت هستند در اولویت تامین تجهیزات برای اینترنت پرسرعت قرار گرفته‌اند که به شرط مهیا شدن تجهیزات و تخصیص اعتبار تا پایان سال ۱۴۰۱، تمامی روستاهای با جمعیت بالاتر از ۲۰ خانوار از این سرویس برخوردار می‌شوند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به روستاهای فاقد اینترنت در سطح استان، تصریح کرد: این روستاها کمتر از ۲۰ خانوار دارند و یا از نعمت برق و جاده محروم مانده‌اند، مانند روستای زرک در دهستان موگویی شهرستان کوهرنگ که برق و جاده ندارد و برای تامین سایت هزینه زیادی باید برای برق این روستا و یا روستاهای مشابه صرف شود.

بلالی با بیان اینکه اجرای فیبر برای اینترنت منطقه مشایخ در شهرستان اردل در حال پیگیری است، تشریح کرد: برخی از روستاهای شهرستان کوهرنگ و قسمتی از دهستان دیناران شهرستان اردل از لحاظ اینترنت بیشترین مشکل را در سطح استان دارند و در حال حاضر برای تامین پهنای باند سایت‌ها، ۳۰۰ کیلومتر فیبرنوری در روستاهای چهارمحال و بختیاری با اعتباری بالغ بر ۳۳۰ میلیارد ریال اجرا شده است.

۲۷ آذر ۱۴۰۰ ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۲۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید