پرش به محتوای اصلی

اخبار

ارائه اینترنت پرسرعت در 116 روستای استان چهارمحال و بختیاری

ارائه اینترنت پرسرعت در 116 روستای استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، از نصب و راه اندازی اینترنت پرسرعت ADSL قابل واگذاری در 116 از روستاهای استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مهندس علیرضا کاظمیان ، مدیرکل اداره مذکور از نصب و راه  اندازی اینترنت پرسرعت در 116 روستای این استان با استفاده از منابع طرح خدمات عمومی تکلیفی (USO) خبر داد.

مهندس کاظمیان گفت: قبل از اجرای این طرح ارائه سرویس اینترنت پرسرعت در 53 روستای استان انجام می گرفت. که با نصب تجهیزات مورد نیاز در 65 روستای جدید علاوه بر این 65 روستا ، 51 روستای اقماری این روستاها یعنی 116 روستا از پایان اردیبهشت سال جاری بتدریج تحت پوشش ارائه این سرویس قرار گرفتند ، نامبرده افزود به این ترتیب مجموعا در سطح استان در 169روستا با استفاده از فناوری ADSL قابلیت واگذاری اینترنت پرسرعت وجود دارد. همچنین برای فاز بعدی طرح کارشناسان این اداره کل در حال بررسی و شناسایی سایر روستاهایی هستند که قابلیت استفاده از این فناوری را دارند.

وی خاطرنشان کرد که هم اکنون تعداد زیادی روستای پرجمعیت و متقاضی استفاده از اینترنت پرسرعت در استان وجود دارد که بدلیل زیرساخت های مخابراتی خاص، قابلیت واگذاری اینترنت از طریق فناوری ADSL در آنها وجود ندارد در این زمینه وزارت ارتباطات و فاواری اطلاعات در حال بررسی طرح اینترنت رسانی به اینگونه روستاها از طریق سایر تکنولوژیهای موجود می باشد.

۱۰ تیر ۱۳۹۳ ۱۲:۲۷
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری |
تعداد بازدید : ۵۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید