پرش به محتوای اصلی

اخبار

توسعه پهنای باند و اینترنت پرسرعت با اجرای 41 کیلومتر فیبرنوری در کیار

توسعه پهنای باند و اینترنت پرسرعت با اجرای 41 کیلومتر فیبرنوری در کیار
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، گفت: به منظور افزایش پهنای باند و توسعه اینترنت پرسرعت با اجرای 41 کیلومتر فیبرنوری در شهرستان کیار تاکنون 6 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مرتضی بلالی در جلسه شورای اداری شهرستان کیار، گفت: به منظور افزایش پهنای باند و توسعه اینترنت پرسرعت با اجرای ۴۱ کیلومتر فیبرنوری در این شهرستان تاکنون ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات وزارت‌ ارتباطات و فناوری اطلاعات هزینه شده است.

وی افزود: تاکنون ۱۰۲ مدرسه در شهرستان کیار به شبکه ملی اطلاعات متصل شده و همچنین به منظور ارائه خدمات پولی و بانکی ۲ دستگاه خودپرداز  از اعتبارات فوق در دو روستا نصب و راه اندازی شده است.

بلالی با اشاره به مجموعه اعتبارات پیش‌بینی شده در شهرستان کیار به منظور توسعه تلفن ثابت و خدمات اینترنت، تصریح کرد: تا کنون برای این خدمات ۷۳ میلیارد تومان هزینه شده که در سال جاری به منظور توسعه ارتباطات روستایی و سایر خدمات چون اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات، توسعه فیبرنوری و ارائه خدمات بانکی ۸۸ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری، تشریح کرد: ادامه پروژه فیبرنوری ناغان-گل‌سفید به سمت روستای برنجکان با کمبود نقدینگی مواجه است که در حال پیگیریست.

۲۱ دی ۱۴۰۰ ۱۳:۳۰
تعداد بازدید : ۱۰۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید