پرش به محتوای اصلی

اخبار

تشکیل کارگروه تخصصی مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان

تشکیل کارگروه تخصصی مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان
کارگروه تخصصی مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات مورخ 1303/11/07 با برگزاری جلسه ای با حضور اعضا آن در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تشکیل گردید.

در جلسه‌ای که 1393/11/07 در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور تشکیل کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار گردید آقای مهندس کاظمیان، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گزارشی از میزان آمادگی استان جهت مقابله با حوادث غیر مترقبه در هر یک از حوزه‌های زیرساخت‌های مخابراتی، شبکه‌های درون شهری مخابراتی و ارتباطی، شبکه‌ی پستی و پست بانک استان ارائه نمودند و پس از آن هر یک از اعضا به بیان تجربیات، دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود پرداختند که اهم این موارد عبارتند از:

1)      تجهیزات مخابراتی مورد نیاز جهت استفاده در مواقع بحران از جمله BTSهای سیار تهیه شود.

2)      سیم کارت‌هایی تهیه و در اختیار مسئولین مربوطه قرار داده شوند تا در مواقع بحران دسترسی به افراد ذی‌ربط امکان‌پذیر باشد.

3)      با توجه به اهمیت مسائل مالی، با اجرای مانور میزان آمادگی بانک‌های استان جهت مقابله با بروز حوادث سنجیده شود.

4)      تهیه‌ی بانک اطلاعات متمرکز از نیروی انسانی و همچنین تجهیزات مربوط به حوزه‌ی ICT امری ضروری است که می‌بایست به آن پرداخته شود.

در ادامه توضیحاتی درباره‌ی کارگروه تخصصی ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرح وظایف و اعضای مربوطه بیان شد و شرح وظایف ابلاغی در اختیار اعضای کارگروه قرار گرفت. آقای مهندس فرهادی، مدیر کل محترم بحران استان نیز که در این جلسه حضور داشتند ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این جلسه، خاطر نشان کردند که با توجه به این‌که اولین نمایشگاه و همایش بین‌المللی ایمنی، امنیت و مدیریت بحران با حضور مقامات ارشد کشور به زودی برگزار می‌گردد شایسته است که دستگاه‌های عضو کارگروه اقدامات انجام شده در این زمینه را به صورت کلیپ، بنر، پوستر، مقاله، و ... در این نمایشگاه ارائه نمایند.

۸ بهمن ۱۳۹۳ ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۹۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید