پرش به محتوای اصلی

اخبار

دومین جلسه بررسی توسعه‌ی استان چهارمحال و بختیاری در حوزه‌ی ICT

دومین جلسه بررسی توسعه‌ی استان چهارمحال و بختیاری در حوزه‌ی ICT
با حضور جناب آقای مهندس سلیمانی معاون محترم توسعه‌ی مدیریت و منابع انسانی استانداری چهارمحال و بختیاری و مسئولین مربوطه استان در حوزه‌ی ICT در دفتر معاونت امور دولت، مجلس و استانها برگزار گردید.
در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه مورخه 1394/04/02 در معاونت امور دولت، مجلس و استان‌ها با حضور جناب آقای مهندس سلیمانی معاون محترم توسعه‌ی مدیریت و منابع انسانی استانداری چهارمحال و بختیاری و مسئولین مربوطه استان در حوزه‌ی ICT برگزار گردید وضعیت استان از لحاظ توسعه‌یافتگی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات بررسی شد و راهکارهای رساندن استان به وضعیت مطلوب مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه جناب آقای دکتر براری بیان نمودند: توسعه‌ی زیرساخت‌های ارتباطی استان به عهده‌ی حاکمیت می‌باشد و به مرور زمان تکمیل خواهد شد. اما این موضوع نباید سیاست کلی وزارتخانه در استان که همان ایجاد زمینه‌های شغلی می‌باشد را تحت تأثیر قرار دهد. به این منظور وزارت متبوع در نظر دارد با همکاری کلیه‌ی واحدهای مرتبط استانی اقداماتی در محورهای ذیل انجام دهد:

1. توانمد‌سازی: از طریق برگزاری کارگاه‌های آموزشی تولید محتوا، برگزاری Startup Grind و همچنین Startup Weekend

2. ایجاد پردیس تولید محتوا: از طریق همکاری مراکز دانشگاهی با واحدهای مشابه ایجاد شده در سطح کشور

3. توسعه‌ی خدمات دولت الکترونیک: از طریق ایجاد مرکز داده استان، ایجاد m-govermentو e-goverment، مرکز تماس و خدماتی از جمله e-Health و e-Learning
۳ تیر ۱۳۹۴ ۱۴:۵۳
تعداد بازدید : ۲۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید