پرش به محتوای اصلی

اخبار

"کارآفرینی ICT برای تأثیر اجتماعی" ، شعار سال ITU

"کارآفرینی ICT برای تأثیر اجتماعی" ، شعار سال ITU
اتحادیه جهانی مخابرات، شعار امسال روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی را “کارآفرینی ICT به منظور تأثیر اجتماعی” نام گذاری کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات  استان به نقل از روابط عمومی امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران، هولین ژائو دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در بخشی از  پیام خود به مناسبت انتخاب این شعار اظهار داشت: در سال 2015، ما جشن یکصدو پنجاهمین سالگرد تاسیس اتحادیه جهانی مخابرات را  برگزار کردیم و توانستیم  این اتحادیه را در  سراسر جهان به عنوان یکی از سازمان های انعطاف پذیر در عرصه بین المللی معرفی کنیم.

 وی افزود: از هفدهم می سال 1865 تا کنون اتحادیه جهانی مخابرات تمرکز خود را معطوف به پیشرفت های آینده ارتباطات کرده و امسال این تمرکز را بر شعار خود یعنی  "کارآفرینی فناوری اطلاعات و ارتباطات برای تأثیر اجتماعی" معطوف داشته است.

هولین ژائو ، با اشاره به اینکه شرکت های کوچک و متوسط 90 در صد کسب و کا رها را در سراسر جهان به خود اختصاص می دهند  ادامه داد: بخش فناوری اطلاعات به عنوان یکی از بخش های سودآور در دنیا شناخته شده است.

دبیرکل اتحادیه جهانی مخابرات گفت: اتحادیه با بهره گیری از شرایط و منابع خود می تواند به عنوان نقش تاثیر گزار باعث دستیابی به توسعه پایدار و  رشد اقتصادی،  شود.

گفتنی است، براساس اطلاعیه سایت ITU، کارآفرینان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، استارتاپ ها و شرکتهای کوچک و متوسط  (AME) ها نقش ویژه و مرتبطی در تضمین رشد اقتصادی به شیوه ای پایدار و فراگیر دارند. آنها با پتانسیل منحصر به فردشان برای ایجاد تاثیر طولانی مدت در اقتصاد جهانی، منطقه ای و ملی در توسعه راه‌حل های نوآورانه و ICT محور در تلاشند و همچنین در اقتصاد دانش بنیان فعلی به عنوان منبع مهم مشاغل جدید، به ویژه برای جوانان شناخته می شوند.

لازم به ذکر است، موضوع شعار امسال روز جهانی مخابرات (WTISD-۲۰۱۶) درخصوص شکوفا کردن پتانسیل های ICT برای نوآوران و کارآفرینان جوان، شرکتهای کوچک و متوسط و استارتاپهای نوآورانه و مراکز فناوری به عنوان پیشرانان راه حل های نوآورانه و عملی برای تسریع پیشرفت در دستیابی به اهداف توسعه پایدار بین المللی، با تمرکز بر شرکتهای کوچک و متوسط از کشورهای در حال توسعه، در راستای فعالیت های ITU است.

۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۳
سازمان فناوری اطلاعات ایران |
تعداد بازدید : ۴۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید