پرش به محتوای اصلی

اخبار

بازدید معاون مرکز ماهر سازمان فنآوری اطلاعات از مرکز آپا دانشگاه شهرکرد

بازدید معاون مرکز ماهر سازمان فنآوری اطلاعات از مرکز آپا دانشگاه شهرکرد
جلسه بازدید از مرکز آپای دانشگاه بیرجند با حضور مهندس تسلیمی معاون ارتباطات و عملیات مرکز ماهر و مهندس بلالی مدیر کل محترم اداره ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، اعضای هیئت علمی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد و مدیران استانی در محل این مرکز برگزار شد.

دکتر ابن‌علی،رئیس مرکز آپای دانشگاه شهرکرد، ضمن تشکر از حمایت­ها و پشتیبانی­ های معاونت پژوهشی از مرکز آپا و حوزه فناوری اطلاعات، و همچنین عرض خیرمقدم خدمت میهمانان و دیگر حضار جلسه، به ارائه گزارشی از مرکز آپای دانشگاه شهرکرد و همچنین تجهیزات موجود در این مرکز پرداخت.

مهندس بلالی، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به لزوم وجود حمایت ها و آموزش های لازم توسط مرکز ماهر خواستار سرمایه گذاری مرکز ماهر در این خصوص، در استان چهارمحال و بختیاری شد.
مهندس تسلیمی در این بازدید ضمن ابراز خوشحالی از وجود این مرکز در استان چهارمحال و بختیاری و دانشگاه شهرکرد افزود: مرکز آپا دانشگاه شهرکرد باید به عنوان مرکز اصلی تامین امنیت فنآوری در استان شود به نحوی که سایر ارگان ها و سازمان ها در مبحث آموزش ، ایمن سازی و ... با آن قراداد امضا کنند. وی همچنین با بیان اینکه در فاز اول احداث مراکز آپا با تسامح و تساهل در سراسر کشور برخورد شده است، افزود: در مراحل بعدی آپاها باید خروجی مشخص داشته باشند تا بتوان به آنها بودجه اختصاص داد و از آنها حمایت کرد.

معاون مرکز ماهر سازمان فنآوری اطلاعات افزود: یکی از اهداف راه اندازی آپا در دانشگاه ها تربیت متخصصان و فعالیت آنها می باشد تا دانشگاه ها از حالت تئوریک خارج شوند و دانشگاه ها به صورت عملیاتی وارد فاز فعالیت شوند، وی همچنین با بیان اینکه مرکز ماهر در حال حاضر 150 نیرو در سراسر کشور دارد که در حوزه امنیت به فعالیت می پردازند قول مساعد جهت تجهیز مرکز آپا دانشگاه شهرکرد داد.


گفتنی است مرکز آپا دانشگاه شهرکرد به دلیل افزایش حوادث امنیتی کامپیوتری و رفع نیازهای پژوهشی جامعه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، ارتقای دانش و توان مهندسی در حوزه امنیت سیستم‌های کامپیوتری و پردازش اطلاعات و انتقال نتایج به جامعه، در دانشگاه شهرکرد ایجاد شده است.

در پایان جلسه نیز از مکان و تجهیزات مرکز آپای دانشگاه شهرکرد بازدید به عمل آمد.
۱۰ اَمرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری |
تعداد بازدید : ۴۱۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید