پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری نخستین همایش امنیت فضای تولید وتبادل اطلاعات در دستگاهای اجرایی با حضور دکتر مصطفوی

برگزاری نخستین همایش امنیت فضای تولید وتبادل اطلاعات در دستگاهای اجرایی با حضور دکتر مصطفوی
نخستین همایش امنیت فضای تولید وتبادل اطلاعات در دستگاهای اجرایی با حضور دکتر مصطفوی مشاور سازمان پدافند غیر عامل کشور، با همکاری اداره کل ارتباط و فناوری اطلاعات و استانداری استان چهارمحال و بختیاری و مرکز آپای دانشگاه شهرکرد برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری در ابتدای شروع همایش دکتر ابن علی رئیس مرکز آپا و دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهرکرد به معرفی مرکز آپا استان پرداخته و اشاره کردند که عمده تمرکز شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی کشور به حوزه نرم افزار معطوف شده است، و اکثرا به دلیل استفاده از ابزار خارجی در برخی تاسیسات و اداره ها، شاهد حملات سایبری در حوزه سخت افزاری و نرم افزاری هستیم. ایشان همچنین اضافه کردند که مرکز آپا با بهره گیری از توان متخصصان داخلی با هدف ارتقای سطح آگاهی، پشتیبانی برای ایجاد و استفاده از تکنولوژی مناسب، شناسایی آسیب ها در شبکه رایانه ای و شناسایی تهدیدهای این شبکه ها و کشف آسیب پذیریها، رسیدگی و کمک به سازمان های مختلف در زمان بروز حوادث ناشی از حملات سایبری، انجام آزمون نفوذ پذیری روی سامانه های نرم افزاری و شبکه های رایانه ای و آموزش های عمومی و تخصصی مشغول فعالیت است.

در این همایش که دکتر مصطفوی مشاور سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز حضور داشتند در خصوص اهمیت مباحث پدافندی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات سخنرانی نمودند . ایشان همچنین با اشاره به کارکردهای اصلی برای کاهش آسیب پذیری و ایمن سازی زیر ساختهای حوزه ارتباطات ، بر تسهیل مدیریت پدافندی در زیر ساختهای سایبری استان و کشور و بومی سازی سخت افزارها و نرم افزارها با توجه به نیاز دستگاهها تاکید نمودند . و با توجه به اهمیت حوزه سایبری خواستار توجه به اهداف پدافند در این حوزه و شیوه صحیح مدیریت ، پیشتبانی و پیشگیری از تهدیدات سایبری شدند و راهکارهایی برای مقابله و پیشگیری از تهدیدات سایبری در این حوزه برای شرکت کنندگان در این مراسم تشریح نمودند . نامبرده همچنین با توجه به راه اندازی مرکز آپا در این استان ، این اقدام را بسیار مفید ارزیابی نموده و خواستار همکاری نزدیک ادارات استان با این مرکز شدند .
این همایش پس از سخنرانی دکتر مصطفوی بصورت کارگاهی با حضور اساتید دانشگاه شهرکرد برگزار و در حضور کارشناسان ، تست نفوذ متعددی به برخی از سایتهای خارجی انجام و نسبت به معرفی نقاط ضعف های موجود در برخی از این سایتها و راهکارهای مقابله با نفوذ بیگانگان پرداخته شد .
۹ آبان ۱۳۹۵ ۱۱:۰۴
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری |
تعداد بازدید : ۲۴۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید