پرش به محتوای اصلی

اخبار

آغاز فعالیت مرکز تجارت الکترونیک و کسب و کارهای نو پا در استان چهارمحال و بختیاری

آغاز فعالیت مرکز تجارت الکترونیک و کسب و کارهای نو پا  در استان چهارمحال و بختیاری
مرکز رشد و توسعه تجارت الکترونیک و کسب و کارهای نو پا استان چهارمحال و بختیاری روز شنبه با همکاری اداره کل پست، پارک علم و فناوری و بخش خصوصی در مرکز پست شهید قندی شهرکرد فعال گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، در راستای توسعه فرهنگ کارآفرینی و رونق کسب و کار الکترونیک و حمایت از شرکتهای فعال در این حوزه ، جلسه مشترکی در تاریخ 16 اردیبهشت سال 96 ،  با حضور مدیر کل ارتباطات  و فناوری اطلاعات استان ، رئیس پارک علم و فناوری استان و مدیر کل پست استان برگزار گردید .

 در این جلسه در ابتدا  مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری اظهار نمودند که  با توجه به فراهم شدن بستر و زیرساخت فناوری اطلاعات و گسترش کسب و کارهای الکترونیک ،  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمام ظرفیت داخلی برای حمایت ار برنامه های فناورانه شرکت های دانش بنیان و نو پا  با هدف ایجاد اشتغال حمایت می کند.
مرتضی بلالی با بیان فعال بودن حدود 800 هزار سیم کارت تلفن  همراه در استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: پهنای باند اینترنت ورودی به استانGbs  40  است و این فرصت بسیار مناسب برای راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی از طریق تلفن همراه خواهد بود .
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست گفت: با توجه به گسترش فناوری اطلاعات و تجارت الکترونیک در دنیا باید به سمت و سوی ایجاد کسب و کارهای الکترونیک و اینترنتی حرکت کرد.
اسماعیل پیرعلی افزود: زیرساخت و بستر گسترش کسب و کارهای نوین و اینترنتی در چهارمحال و بختیاری برای شرکت های دانش بنیان را  مناسب  اعلام نمودند .
وی با بیان اینکه بازاریابی و صادرات محصولات شرکت های دانش بنیان در چهارمحال و بختیاری مهم ترین مشکل و مبحث این شرکتهاست، افزود: گسترش خدمات الکترونیک و اینترنتی و مرکز توسعه تجارت الکترونیک گام مهمی در راستای رفع مشکل بازاریابی تولیدات شرکت های دانش بنیان است.

 در پایان این جلسه نیز تفاهم نامه همکاری در راستای تجاری سازی، توسعه و ارتقای دانش و تامین فناوری های مورد نیاز استان چهارمحال و بختیاری فی مابین  اداره کل پست استان  و پارک علم و فناوری استان چهارمحال و بختیاری امضا گردید .

۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۰:۳۹
تعداد بازدید : ۲۵۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید