پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری همایش اقتصاد دیجیتال در حوزه صادرات خرد در استان چهارمحال و بختیاری

برگزاری همایش اقتصاد دیجیتال در حوزه صادرات خرد در استان چهارمحال و بختیاری
جهت رونق کسب و کار در حوزه دیجیتال همایشی با موضوع اقتصاد دیجیتال در حوزه صادرات خرد با حضور شرکت‌های فعال در این حوزه در استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ،  در تاریخ 5 دی‌ماه 1396 همایشی با موضوع اقتصاد دیجیتال در حوزه صادرات خرد با حضور مسئولین و مدیران کل ادارات استان در محل اتاق بازرگانی استان برگزار گردید. این جلسه با همکاری ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل پست استان و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت رونق کسب و کارهای حوزه دیجیتال با حضور نمایندگان ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی فعال در این حوزه برگزار گردید.

در این همایش در ابتدا آقای عسگری مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ضمن اشاره به موضوع فضای مجازی ،  اهمیت این فضا و پتانسیل‌های موجود در ارتقاء وضعیت کسب و کارها را یادآور گردید و رونق این فضا را در رشد و اشتغال و صادرات صنایع دستی استان مفید اعلام نمودند.

در ادامه این همایش مهندس بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ضمن تقدیر و تشکر از دست اندرکاران برگزاری این همایش، ضمن اعلام برخی از آمارهای استانی از جمله نرخ ببکاری و آمار نیروهای تحصیل کرده ها  در حوزه فناوری اطلاعات استان، اظهار نمودند با توجه به پتانسیل‌های موجود شامل نیروی انسانی تحصیل کرده و زیرساخت‌های موجود  در استان ، ظرفیت توسعه کسب و کارها را در استان مساعد اعلام نمودند و اظهار نمودند که اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان آمادگی لازم را جهت مهیا نمودن زیرساخت‌های مورد نیاز جهت ایجاد اشتغال را داشته و جهت حمایت از شرکتها می‌توان از محل صندوق توسعه ملی در جهت رونق کسب و کارها به خصوص در نقاط روستایی استان از این شرکتها حمایت مالی نمود .

در پایان این جلسه آقای سلیمانی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری و آقای عنایتی مدیر کل پست استان نیز در خصوص اهمیت این همایش و اهمیت آن در آگاهی و فرهنگ‌سازی مردم در حوزه اقتصاد دیجیتال و رونق این بستر در توسعه صادرات کالا و صنایع دستی استان مطالبی را بیان نمودند و مدیر کل پست استان گزارشی از وضعیت تجارت الکترونیکی استان و اهمیت رونق صادرات محصول به خارج از استان بستر پست را بهترین بستر جهت انتقال محصولات به استان‌های دیگر معرفی نمودند.

 لازم به ذکر است در پایان این همایش کارگاه آموزشی با حضور مدیر عامل شرکت ZOODEL جهت آشنایی با نحوه کار فروشگاه مجازی این شرکت برگزار و شرکت کنندگان با نحوه فعالیت و خرید و فروش محصولات در فضای مجازی آشنا گردیدند.

۵ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۵۴
تعداد بازدید : ۳۱۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید