پرش به محتوای اصلی

اخبار

جلسه هماهنگی جهت توسعه مشاغل خانگی در بستر فناوری اطلاعات در استان چهارمحال و بختیاری

جلسه هماهنگی جهت توسعه مشاغل خانگی در بستر فناوری اطلاعات در استان چهارمحال و بختیاری
جلسه هماهنگی توسعه مشاغل خانگی در حوزه صنایع دستی و کشاورزی در روستاها با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) بررسی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری در تاریخ 4 بهمن‌ماه سال 96 با حضور آقای ملک‌پور مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان  در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات جلسه مشترکی با مهندس بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار و در خصوص توسعه اشتغال در بخش روستایی به خصوص در حوزه مشاغل خانگی بحث و گفت و گو نمودند.

در این جلسه مهندس بلالی با اشاره به پتانسیل‌ها و زیرساخت‌های موجود در  استان در حوزه فناوری اطلاعات، ارائه آموزش‌های لازم به فارغ‌التحصیلان این حوزه را لازم و ضروری دانسته و عنوان نمودند که در صورت به کارگیری این پتانسیل‌ها و استعدادها در صنایع دستی ،تولیدات کشاورزی و بسته‌بندی و همچنین تولید محصولات دیجیتال و کسب و کارهای نوپا می توان قدمهای مثبتی جهت ایجاد اشتغال برداشت .وی  اظهار نمودند در صورت برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی می‌توان این استعدادها را به سمت و سوی تولید محتوا و کسب و کارهای نوپا  هدایت نمود و باعث اشتغالزایی خوبی در استان خواهد شد  . مهندس بلالی در ادامه  اعلام آمادگی این اداره کل را در جهت تامین زیر ساختهای مورد نیاز در حوزه فناوری اطلاعات و ارائه آموزش های مورد نیاز  جهت  حمایت از مددجویان و زنان سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد بمنظور اشتغالزایی آنها را اعلام نمودند  .

در ادامه این جلسه آقای ملک‌پور مدیر کل کمیته امداد استان نیز ضمن ارائه گزارشی از وضعیت موجود کمیته امداد امام خمینی (ره) استان و فعالیت‌های انجام شده در سال‌های اخیر ایجاد اشتغال را برای مددجویان و به خصوص زنان سرپرست خانوار را از برنامه‌های با اهمیت این اداره کل اعلام نمودند  و اظهار نمودند هدف اصلی این اداره کل  توانمندسازی مددجویان در ایجاد اشتغال و درآمدزای در حوزه های مختلف بخصوص  در حوزه فناوری اطلاعات جهت ایجاد اشتغال در این حوزه می باشد . وی با اشاره به پتانسیل‌های موجود استان در حوزه فناوری اطلاعات و همچنین تولید صنایع دستی استفاده از این پتانسیل را نیاز به بازاریابی و شناسایی بازارهای هدف در سطح کشور و دنیا دانستند و خواستار همکاری این اداره کل و حمایت از این مددجویان و ارائه آموزش‌ها و کارگاه‌های آموزشی جهت تولید محصولات و نحوه فروش اینترنتی محصولات گردیدند .

در پایان این جلسه نیز  مقرر گردید تفاهم‌نامه‌ای فی مابین اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و کمیته امداد امام خمینی منعقد و پیگیری لازم در جهت ایجاد زیرساخت‌های لازم در  توانمند سازی مددجویان  جهت ایجاد اشتغال و رونق کسب و کارها در روستا بعمل آید .

۵ بهمن ۱۳۹۶ ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۸۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید