پرش به محتوای اصلی

اخبار

زیر ساخت های ارتباطی لازمه اصلی سرمایه گذاری در روستاهای استان چهارمحال و بختیاری

زیر ساخت های ارتباطی لازمه اصلی سرمایه گذاری در روستاهای استان چهارمحال و بختیاری
جلسه کارگروه اشتغال با موضوع پیگیری طرح های اشتغال روستایی و فراگیر در محل دفتر دکتر قربان پورمعاونت امور اقتصادی استانداری برگزار گردید .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ،  جلسه کارگروه تخصصی اشتغال با موضوع پیگیری طرح های اشتغالزای استان در تاریخ 8 مردادماه 97 در محل دفتر دکتر قربان پور معاونت امور اقتصادی  استانداری استان برگزار شد .

در این جلسه که با حضور مدیران عضو کارگروه اشتغال استانی برگزار شد . دکتر قربان پور معاون امور اقتصادی استاندار گفت :  مهلت اعطای این تسهیلات در صورت عدم تمدید تا پایان تابستان 97 بوده و از  مدیران حاضر در جلسه خواستار اهتمام و پیگیری طرح های اشتغال روستایی و فراگیر شدند . وی همچنین در حوزه اشتغال روستایی و تشویق روستاییان به ثبت نام در سامانه کارا جهت دریافت تسهیلات 6 درصد ، این تسهیلات را برای روستاییان فرصتی مناسب در جهت سرمایه گذاری در روستاها برشمرد و افزود باید سطح اطلاع رسانی در روستاها را بالاتر برده تا روستاییان بتوانند از این تسهیلات استفاده مطلوب داشته باشند  .

بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه این جلسه ،  با اشاره به آمار متقاضیان اشتغال روستایی و فراگیر حوزه ICT بیان کرد  که تاکنون 51 طرح روستایی و 12 طرح از طرح های فراگیر در سامانه کارا در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات ثبت نام کرده اند   مهندس بلالی همچنین در خصوص تشویق روستاییان گفت :  اگر در روستایی علاقمندی برای سرمایه‌گذاری و اجرای طرح و ایده هست، دولت باید زیرساختهای مورد نیاز از قبیل شبکه اینترنت ، مخابرات و الکترونیک را فراهم کند تا سرمایه گذاری که اقدام به سرمایه‌گذاری در آن روستا می‌کند دچار مشکل نشود. طرح اشتغال روستایی باید دربرگیرنده اشتغال مولد و پایدار باشد، در جریان اختصاص وام اشتغال روستایی باید به مزیتهای هر منطقه توجه کنیم و توزیع اعتبارات را بر اساس آن هر منطقه متفاوت باشد .وی اظهار کرد :  شرایط جغرافیایی، اقلیمی و جمعیتی منطقه ملاک عمل است و زیرساختهای زندگی و سکونت افراد نیز باید مد نظر قرار گیرد. اینطور نباشد که یک واحد تولیدی در منطقه‌ای روستایی و فاقد جمعیت ایجاد کنیم ولی برای تامین نیروی انسانی از نیروهای غیر بومی استفاده کنیم. وی با بیان این نکته که اداره کل ارتباطات در خصوص اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و فراگیر از ابتدای این طرح اطلاع رسانی را ازطریق دفاترICT انجام داده است ، توزیع بروشور هایی در خصوص اعطای تسهیلات به روستاییان در محل دفاتر ICT روستایی را ازجمله راهکارهای اطلاع رسانی مفید جهت آگاهی روستائیان و ثبت نام در این طرح اعلام کرد  .

۱۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۵۴
تعداد بازدید : ۲۸۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید