پرش به محتوای اصلی

اخبار

شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح سیماک است

شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح سیماک است
اجرای پروژه سیماک جهت شفاف‌سازی اقتصادی و همچنین در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در استان چهارمحال و بختیاری عملیاتی می‌شود .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، در تاریخ 11 مرداد ماه سال 97 ، جلسه هماهنگی پروژه سیماک در دفتر معاونت عمرانی استاندار برگزار شد . در ابتدای این جلسه آقای نظری معاون عمرانی استاندار با  اشاره به اینکه پروژه سیماک  می‌تواند یک جهش بسیاربزرگ در تصمیم‌گیری‌ در ارائه خدمات دولتی باشد ، اظهار کرد : تبادل اطلاعات در این طرح می‌تواند باعث دسترسی آزاد تمامی ادارات به اطلاعات جهت پیشبرد اهداف آن‌ها باشد . وی ضمن تاکید براهمیت  همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با این پروژه ، از فرمانداران ، بخشداران ، شهرداران و دهیاران حاضر در جلسه خواست نهایت همکاری و مساعدت را با پست استان در این خصوص به عمل آورند.

بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان نیز در این جلسه  به تشریح پروژه  سیماک پرداخت و آنها را بعنوان طرح های اقتصاد مقاومتی از امور زیر ساختی در حوزه املاک عنوان و گفت : با اجرای کامل این پروژه ها همه موضوعات مرتبط با املاک اعم از تعیین نشانی املاک و استعلامات میان دستگاهی در حوزه های شهری و روستائی به طور کامل تعریف و اجرا خواهد شد. وی مهمترین مشکل موجود در اجرای این طرح را عدم وجود نقشه های کامل و به روز بصورت پارسل بندی شده عنوان کرد و گفت : شهرداری ها و بنیاد مسکن از جمله اداراتی هستند که می توانند در رفع این مشکل کمک کنند. وی با تشریح مزیت‌های اجرای پروژه سیماک ، گفت: اجرای این طرح‌ها در استان می‌تواند دسترسی آزاد به اطلاعات، شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصادی، توسعه فضای کسب و کار، کاهش مراجعات بین دستگاهی، صرفه‌جویی در وقت و هزینه را به دنبال داشته باشد  . هویت شخص، هویت مکان و هویت کسب و کار از ملزومات جلوگیری از فرار مالیاتی، تخلفات مالی و اختلاس است که با اجرای این پروژه به حداقل ممکن خواهد رسید.

در پایان نیز آقای درگاهی مدیر کل پست استان ضمن تشکر از معاونت عمرانی استانداری خواستار  حمایت همه جانبه فرمانداران بخشداران و شهرداران سطح استان شد و افزود : طرح سیماک به عنوان زیرساخت اجرای برنامه‌های دولت الکترونیک و یکی از مهم‌ترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، فرآیندهای اداری امور املاک را میان دستگاه‌های اجرایی مربوطه الکترونیکی می‌کند . وی ضمن اشاره به اهمیت این پروژه و زیر ساختی بودن آن گفت : به روز شدن و به هنگام نمودن اطلاعات از شاخص های کلیدی و اصلی هر پروژه به ویژه در امور املاک است وی در ادامه افزود : راه اندازی این سامانه برای هر ملک یک پرونده به صورت متمرکز تشکیل و تمام اطلاعات مرتبط با آن بین دستگاه مرتبط اشتراک داده می شود و شهروندان نیز بدون نیاز به حضور در ادارات مختلف می توانند آخرین وضعیت پرونده ملک خود را به صورت الکترونیک پیگیری کنند. وی همچنین اظهار کرد : تهیه نقشه های پارسل بندی شده همیشه جز نقص هائی بوده که در مباحث املاک وجود داشته است که مسلما با همکاری ادارات بخصوص شهرداری ها ، با اجرائی شدن این طرح ساماندهی خواهد شد.

۱۴ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۴۸
تعداد بازدید : ۲۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید