پرش به محتوای اصلی

اخبار

حمایت از کسب و کارهای نوپا در حوزه ICT باعث کاهش مهاجرت جوانان از روستا خواهد شد

حمایت از کسب و کارهای  نوپا در حوزه ICT   باعث کاهش مهاجرت جوانان از روستا خواهد شد
بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : آمار متقاضیان تسهیلات اشتغال در شهرستان بن که تاکنون در سامانه ثبت نام نموده اند 9 طرح دانست که 7 طرح از طرح های اشتغال روستایی و 2 طرح از طرح های فراگیر بوده است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری،  جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان بن با موضوع شتابگیری طرح های اشتغال فراگیر و روستایی در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل فرمانداری این شهرستان تشکیل گردید . بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان  در این جلسه گفت : روزه به روز جمعیت جوان از روستاها به شهرها مهاجرت می نمایند که یکی از دلایل آن عدم توجه به خواسته جوانان در روستاها است . وی  حمایت از جوانان روستا و توانمند سازی آنها را باعث رونق روستاها و حضور جوانان در روستا اعلام کردند و اظهار کردند : که یکی از وظایف اصلی این اداره کل در استان ،این بسترهای لازم و  حمایت از جوانان در  ایجاد کسب و کار جهت  جلوگیری از مهاجرات آنها به شهرها بدلیل کمبود بسترهای ارتباطی مناسب خواهد بود . وی گفت :   در حوزه ICT   این اداره کل با جدیت تمام پیگیر طرح های تسهیلات فراگیر و روستایی در حوزه ICT جهت ایجاد اشتغال پایدار و با تامین زیر ساخت های مناسب سعی خواهد شد شکاف دیجیتالی شهر با روستا  کاهش یابد.   وی همچنین پیگیری این طرح ها را نیازمند هماهنگی با دستگاه های شهرستانی از جمله اداره کار دانست و گفت :  با برنامه ریزی های به عمل آمده و با حمایت سازمان های مختلف طرح های اشتغال در کمیته شهرستان  تصویب و در بانک های عامل شهرستان در لیست پرداخت قرار داده شده است . که این روند  با توجه به تبلیغات و اطلاع رسانی به فعالان حوزه ICT  در روستاها شتاب بیشتری نیز گرفته است.  وی  با اعلام آمار کلی متقاضیان اشتغال فراگیر و روستایی بیان کردند که کلیه متقاضیان این طرح ها تا پایان تابستان فرصت دارند در سامانه کارا ثبت نام و از مزایای این تسهیلات استفاده کنند .

لازم به ذکر است ، این جلسه با حضور مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، فرماندار شهرستان بن و جمعی از مسئولین استان و شهرستان  به منظور بررسی طرح های حوزه اشتغال فراگیر و روستایی و همچنین بررسی مشکلات و موانع حوزه ICT  در فرمانداری شهرستان بن تشکیل گردید.

۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۸:۵۴
تعداد بازدید : ۲۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید