پرش به محتوای اصلی

اخبار

ساماندهی سایت‌های BTS اپراتورهای تلفن همراه در استان چهارمحال و بختیاری

ساماندهی سایت‌های BTS اپراتورهای تلفن همراه در استان چهارمحال و بختیاری
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه ساماندهی سایت‌های BTS اپراتورها گفت: تعیین نقاطی در سطح شهرها در طرح های تفضیلی شهرداریها و ساماندهی و تعیین فضای مشخصی در شهرها و روستاها جهت نصب تجهیزات مخابراتی و سایت‌های BTS اپراتورها ضروری است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مهندس بلالی در خصوص مشکلات حادث شده در نصب و راه‌اندازی سایت‌های BTS اپراتورها به دلیل ممانعت‌های مردمی و عدم همکاری برخی از دستگاه‌های دولتی گفت: متأسفانه نظر عامه مردم نسبت به سایت‌های BTS به دلیل تبلیغات منفی برخی از دستگاه‌های دولتی منفی شده و مردم این سایت‌ها را خطری برای سلامت خود می دانند . وی با اشاره به ممانعت‌های مردمی در نصب و راه‌اندازی برخی از سایت‌ها در شهرکرد و هفشجان اظهار کرد : ادامه این وضعیت باعث کاهش کیفیت پوشش تلفن همراه در نقاط شهری و روستایی شده و در صورت استمرار احتمال قطع و یا  اختلالاتی در پوشش تلفن همراه در استان به وجود خواهد آمد و ضرورت دارد جهت جلوگیری از بروز مشکلات و نارضایتی مردمی در آینده اقداماتی در خصوص ساماندهی و مشخص کردن فضایی از سوی شهرداری‌ها جهت نصب تجهیزات مخابراتی و سایت‌های BTS  مشخص و ابلاغ شود  . بلالی  با توجه به تحمیل برخی از هزینه‌ها به اپراتورها گفت: برخی از اپراتورها تا کنون چندین نقطه را در یک شهر یا روستا مشخص و زیرساخت‌های لازم را فراهم کرده‌اند ولی به دلیل ممانعت‌های مردمی قادر به نصب تجهیزات  نشده و از این بابت متضرر شده اند . وی  گزارش و اعلام نظر برخی سازمان‌های دولتی بدون تحقیق و سنجش میزان تشعشعات سایتهای BTS را باعث نگرانی مردم  دانسته و بخاطر همین تبلیغات منفی برخی از اهالی شهر خواستار جمع‌آوری سایت‌های مجاور منازل خود شده‌ و  اجازه نصب و راه‌اندازی سایت‌های جدید را  در مجاور منازل خود نیز نمی دهند  که این موضوع باعث بروز مشکلات جدی در پوشش تلفن همراه در سطح شهر و کاهش کیفیت آن شده و مشکلات جدی در تامین پوشش مناسب در  آینده خواهد شد. در این جلسه مهندس نظری معاون عمرانی استاندار استان نیز گفت: ساماندهی و تعریف محلی مشخص در طرح‌های تفصیلی جهت نصب زیرساخت‌های ارتباطی و دکل‌های BTS بسیار مهم است و نیاز به چاره‌اندیشی مسئولین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در رایزنی با شهرداریها و تعریف مکانی مناسب در فضاهای سبز و یا مکان‌های عمومی دیگر جهت نصب این دکل‌ها می باشد . وی همچنین نصب BTS در ساختمان‌های مسکونی را مغایر با مقررات کمیسیون اصل 90 ذکر کردند و هرگونه تغییر کاربری و نصب تجهیزات BTS در پشت بام منازل را به دلیل عدم استحکام کافی خلاف مقررات و باعث بروز خطراتی برای ساکنین منازل به دلیل ایمن نبودن ساختمان‌ها ذکر کردند.

در این جلسه همچنین اپراتورهای تلفن همراه نیز گزارشی از مشکلات موجود در استان را ارائه نمودند و خواستار پیگیری جدی جهت رفع این مشکلات شدند و ادامه این وضعیت را نگران کننده و باعث بروز مشکلات جدی  در پوشش تلفن همراه در آینده اعلام کردند.

لازم به ذکر است این جلسه در محل دفتر معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری و با حضور معاون استاندار، مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین اپراتورهای تلفن همراه برگزار گردید.

۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۳۸
تعداد بازدید : ۲۹۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید