پرش به محتوای اصلی

اخبار

همکاری با دانشگاه شهرکرد در جهت هوشمند سازی کشاورزی استان

همکاری با دانشگاه شهرکرد در  جهت هوشمند سازی کشاورزی استان
بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به کم آبی و خشکسالی استان در چند سال گذشته گفت : هوشمند سازی کشاورزی در استان ضمن جلوگیری از بیکار شدن کشاورزان ، باعث استفاده بهینه از آب و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان و روستائیان استان خواهد شد .

بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت: استان چهارمحال و بختیاری قطب کشاورزی، تولیدات باغداری و گیاهان داروئی در کشور شناخته شده و ضرورت هوشمندسازی کشاورزی در این استان با توجه خشکسالی و کم آبی استان ضروری است. وی  با اشاره به اهمیت تولیدات باغی و کشاورزی در ایجاد اشتغال پایدار در استان، عدم برنامه‌ریزی در هوشمندسازی کشاورزی در این استان را باعث کاهش تولیدات باغی این استان اعلام کرد و گفت: باید از تولیدات و کشاورزی استان که اهمیت زیادی در رونق و اشتغال جوانان و روستائیان  استان داشته است حمایت کرد. وی خواستار برنامه‌ریزی و همت مسئولان استان به موضوع هوشمندسازی کشاورزی شدند و تأکید نمودند اگر برای آینده کشاورزی استان و  هوشمندسازی کشاورزی اقدامی به عمل نیاید  در آینده جهت تأمین آب مورد نیاز  این باغات و کشاورزی با مشکل مواجه و عدم تصمی گیری در خصوص هوشمند سازی کشاورزی استان   ، قطعا  باعث ضرر و زیان و بیکاری کشاورزان خواهد شد .

 در این جلسه همچنین دکتر سرائیان رئیس سازمان فناوری اطلاعات ضمن تاکید بر همکاری دانشگاه ها در این موضوع گفت: در زمینه IOT کشاورزی، استفاده از بخش خصوص و ارائه راهکارها و طرح های مطالعه شده در این خصوص توسط دانشگاه ها بسیار اهمیت دارد . وی با اشاره به راه‌اندازی اولین قطب دیتا سنتر در تهران در شهریورماه سال جاری این اتفاق مهم را باعث  تقویت زیرساخت‌های لازم در زمینه اشتغال زائی در حوزه ICTدانستند . وی در پایان نیز  خواستار پیگیری و راه‌اندازی صندوق جسورانه VC در دانشگاه شهرکرد گردیدند.

کریمی سرپرست دانشگاه شهرکرد نیز با اشاره به این که در حال حاضر 8000 دانشجو در 8 دانشکده این دانشگاه مشغول به تحصیل می‌باشند. وی با اشاره به پتانسیل استان در زمینه تولیدات باغی، کشاورزی و صنعت توریسم گفت: لازم است برنامه‌ریزی‌های آتی استان در جهت رونق و افزایش محصولات باغی، کشاورزی و گردشگری و با تأکید بر هوشمندسازی و استفاده از فناوری‌های نوین اجرا گردد.

بر اساس این گزارش، این جلسه با حضور رئیس سازمان فناوری اطلاعات، روسای برخی از دانشگاه‌های استان با تلاش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعا در دفتر رئیس سازمان فناوری اطلاعات در تهران برگزار گردید.

۶ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۳۱۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید