پرش به محتوای اصلی

اخبار

شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری

شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان چهارمحال و بختیاری
بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری در جلسه شناسایی فرصت های سرمایه گذاری گفت : نقش دانشگاه‌ها در تولید طرح‌های فناورانه و جذب سرمایه‌گذاران بسیار اهمیت داشته و باید تعاملات و همکاری ادارات کل ارتباطات با مراکز علمی افزایش یابد .

بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سند تحول دیجیتال گفت: نقش دانشگاه‌ها در سند تحول دیجیتال بخش کشاورزی با هدف افزایش بهره‌وری و هوشمندسازی این صنعت بسیار موثر و با اهمیت است و خواستار راه‌اندازی و تأسیس مدرسه برنامه نویسی، راه‌اندازی صندوق جسورانه در دانشگاه‌ها و مراکز علمی شدند.

دکتر احمدیان مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این جلسه اظهار کردند: مسیر نوآوری و تولید طرح‌های فناورانه در دانشگاه‌ها وجود دارد ولی از ظرفیت دانشگاه‌ها به درستی استفاده نمی‌شود. برای این که نقش دانشگاه به عنوان کانون علم و فناوری در اکوسیستم نو آوری پر رنگ شود وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های لازم برای حمایت از این طرح‌ها تهیه نموده و  مسئله نوآوری و استارت‌ها و مسئله دانش بنیانی و رفع مشکلات در سطح بین‌المللی و  پروژه ملی کارهایی است که دانشگاه‌ها باید به جدیت دنبال کنند. وی تأکید کرد: امروز همه چیز به IT ربط دارد. در مورد شتاب دهنده‌ها وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن حمایت جدی از مراکز شتاب دهنده‌ مشارکت‌ و  حمایت هایی  نیز در این خصوص در برنامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  وجود دارد .

وی خواستار تهیه طرح پژوهشی توانمندی‌های استان چهارمحال و بختیاری توسط دانشگاه شهرکرد شدند و این طرح را در ترغیب  سرمایه گذاران  مفید اعلام کردند .

بر اساس این گزارش این جلسه با حضور و هماهنگی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری  در دفتر آقای احمدیان مدیر کل نو آوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با حضور رئیس دانشگاه شهرکرد و جمعی از اساتید این دانشگاه برگزار شد .

۱۱ شهریور ۱۳۹۷ ۱۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۷۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید