پرش به محتوای اصلی

اخبار

تامین مناسب پوشش تلفن همراه نیاز به همکاری شهرداری ها با اپراتور ها در اختصاص فضای مناسب است

تامین مناسب پوشش  تلفن همراه نیاز به همکاری شهرداری ها با اپراتور ها در اختصاص فضای مناسب است
بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری در جلسه شورای مدیران ادارات تابعه وزارت در استان گفت : رفع مشکلات ارتباطی و پوشش مناسب تلفن همراه نیاز به همکاری کلیه فرمانداریها و شهرداری‌ها در سطح استان می‌باشد.

بلالی در این جلسه ضمن ارائه گزارش اقدامات انجام شده در شهرستان شهرکرد، وضعیت پوشش تلفن همراه در روستاهای این شهرستان را مطلوب اعلام کرد و گفت : دسترسی به پوشش مناسب تلفن ثابت و همراه و همچنین تقویت و ایجاد دفاتر ICT روستایی یکی از مطالبات و نیازهای جدی روستائیان این استان بوده و به نظر می‌رسد با ایجاد دفاتر ICT روستایی در روستاهای فاقد این دفاتر می‌توان ضمن  دسترسی مردم به خدمات باجه‌ای مناسب  ،  هزینه های سفر  روستائیان به شهرها را کاهش داد . وی ضمن تقدیر و تشکر از اپراتورهای تلفن همراه، وضعیت پوشش تلفن همراه در شهرستان شهرکرد را رضایت‌بخش اعلام و تأکید کردند : کسب رضایت مردم و پوشش مناسب تلفن همراه در نقاط شهری و روستایی نیاز به همکاری فرمانداری‌ها جهت رفع مشکلات اجتماعی از جمله ممانعت‌های مردمی در نصب تجهیزات بوده و در این خصوص نیاز به برگزاری جلساتی با شهرداری‌ها جهت تأمین فضای مناسبی درفضاهای سبز  شهرها جهت نصب تجهیزات اپراتورها جهت ارائه خدمات مطلوب به شهروندان است . وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه اندازه‌گیری میزان تشعشعات تلفن همراه اظهار کرد: مردم می‌توانند از طریق این سامانه میزان تشعشعات هر یک از سایت‌ها را مشاهده کنند.  و با توجه به بررسی‌های به عمل آمده از سوی انرژی هسته‌ای و سازمان های  دیگر، هیچ‌گونه گزارشی مبنی بر مضر بودن این سایت‌ها بر سلامت انسان گزارش نگردیده و نیاز به برگزاری همایش‌ها و تهیه برنامه‌های تلویزیونی جهت آگاهی مردم در این خصوص است. در این جلسه همچنین ارژنگ فرماندار شهرستان شهرکرد نیز گفت: انتظارات و مطالبات مردمی در شهرستان شهرکرد در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با توجه به افزایش کسب و کارها در حوزه IT  افزایش چشمگیری داشته است و نیاز به احصا کمبودها در این شهرستان بوده و اعلام آمادگی فرمانداری را در رفع مشکلات اپراتورها به خصوص در رفع مشکلات اجتماعی و نصب تجهیزات مخابراتی اعلام کردند وی  با اشاره به گزارش‌های اخذ شده از دهیاری‌های این شهرستان گفت : نتایج گزارش های اخذ شده حاکی از رضایت مردم از وضعیت ارتباطی این شهرستان  داشته و از تلاشهای صورت گرفته ابراز رضایت  کردند . وی  یکی از نیازها و مطالبات روستاهای این شهرستان را توسعه دفاتر ICT  اعلام و خواستار  افزایش تعداد دفاتر بانکی پست بانک و دفاتر ICT روستایی در این شهرستان شدند .

بر اساس این گزارش، موارد فوق در جلسه شورای مدیران ادارات تابعه وزارت در استان که با حضور فرماندار شهرکرد ،  مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و همچنین با حضور مدیران ادارت تابعه وزارت در محل فرمانداری شهرکرد برگزار و تصمیماتی جهت رفع مشکلات موجود اتخاذ شد .

۱۸ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۲
تعداد بازدید : ۲۶۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید