پرش به محتوای اصلی

اخبار

کسب‌وکار نوپا در حوزه IT نیاز به حمایت جدی مسئولان دارد

کسب‌وکار نوپا در حوزه IT نیاز به حمایت جدی مسئولان دارد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری، گفت: یکی از سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کسب‌وکار نوپا در حوزه فناوری اطلاعات است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: یکی از سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایجاد کسب‌وکار نوپا در حوزه فناوری اطلاعات است و در استان دو سرمایه بزرگ نیروی انسانی و زیرساخت‌های فناوری اطلاعات برای ایجاد اشتغال در این حوزه وجود دارد.

وی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است با ایجاد زیرساخت‌های لازم 90 هزار شغل ایجاد کند، عنوان کرد: وجود گوشی‌های هوشمند و سیم‌ کارت‌های تلفن همراه در بین مردم یک ظرفیت بزرگ برای ایجاد اشتغال در حوزه فناوری اطلاعات است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری از اعطای تسهیلات برای ایجاد اشتغال در حوزه IT خبر داد و افزود: این تسهیلات برای ایجاد اشتغال شهری و  روستایی در نظر گرفته شده  و شرکت‌ها و اشخاص می‌توانند از این تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال و رونق کسب و کارهای خود استفاده کنند .

وی توجه به کسب و کارهای حوزه IT  و حمایت جدی  مسئولان را لازمه رونق کسب و کارهای این حوزه اعلام و خواستار تشویق و حمایت از فعالان این حوزه شدند .

بر اساس این گزارش موارد فوق در جلسه توسعه کسب و کار و اشتغال استان مطرح تصمیماتی در جهت ایجاد اشتغال در حوزه های مختلف اتخاذ شد .

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹
تعداد بازدید : ۳۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید