پرش به محتوای اصلی

اخبار

اپلیکیشن گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود

اپلیکیشن گردشگری در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال وبختیاری گفت: در راستای کاهش شکاف دیجیتالی در روستاها، طرح اینترنت پرسرعت روستایی در برخی از روستاهای شهرستان سامان اجرایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان سامان که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار گردید موضوع کسب و کار در حوزه گردشگری مطرح و در این خصوص  مرتضی بلالی مدیر کل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان گفت : در راستای تقویت گردشگری و تامین نیازهای گردشگران ورودی به استان اپلیکیشن گردشگری راه اندازی می شود . وی  هدف از راه اندازی این اپلیکیشن را توسعه کسب و کار و تامین نیازهای گردشگران این استان  عنوان کرد و گفت : این اپلیکیشن برای اولین بار در استان چهارمحال و بختیاری راه اندازی شده و در این بستر کلیه نیازهای گردشگران از جمله رزرو محل مناسب جهت اسکان و اطلاعات و راههای دسترسی به اماکن و مراکز گردشگری و نیازهای دیگر گردشگران مد نظر واقع شده است .

وی افزود :  کلیه خدماتی که نیاز است به مسافران و گردشگران ارائه شود در این اپلیکیشن  وجود دارد و مسافران می‌توانند از این خدمات بهره‌مند شوند و از طرفی این نوع خدمات می‌تواند میزان ماندگاری مسافران را در شهرستان را  افزایش دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال وبختیاری همچنین با اشاره به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستاها بیان کرد : طرح اینترنت پر سرعت روستایی جهت کاهش شکاف دیجیتالی در برخی از روستاهای استان در حال  اجرا بوده  و مردم می‌توانند از خدمات اینترنت پرسرعت در آینده نزدیک بهره مند شوند.

وی با اشاره به توسعه مسیر فیبرنوری در این شهرستان گفت : بدلیل مشکلاتی در دریافت مجوزات مورد نیاز تا کنون این طرح اجرایی نگردیده که با رفع شدن مشکلات بزودی انتقال فیبر از شهر سامان تا هوره  اجرایی می شود .

۶ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۳۴۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید