پرش به محتوای اصلی

اخبار

تامین زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای هدف گردشگری چهارمحال و بختیاری

تامین زیرساخت‌های ارتباطی روستاهای هدف گردشگری چهارمحال و بختیاری
بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت : با توسعه زیرساخت ارتباطی و تولید اپلیکیشن گردشگری اینترنتی خدمات ارائه شده به گردشگران داخلی و خارجی در استان چهارمحال و بختیاری تقویت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان, از تولید اپلیکیشن گردشگری در اسفندماه 97 در شهرکرد خبر داد و گفت این اپلیکیشن در نوروز و تابستان 98 خدمات مناسب و مورد نیاز را به گردشگران ارائه می‌کند.

بلالی در مصاحبه مطبوعاتی با اصحاب رسانه گفت: حمایت از شرکت‌های استارت آپ و تلفیق گردشگری سنتی با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات از طریق راه‌اندازی گردشگری اینترنتی و مجازی در استان محقق می‌شود. وی افزود: گردشگری اینترنتی درآمدزائی و ایجاد فرصت شغلی در استان را محقق کرده که در تلاش هستیم با استفاده از شرکت‌های دانش بنیان و سایر شرکت‌های فعال در این زمینه این بستر را در استان برای پذیرش مسافر در نوروز و ایام تابستان آماده کنیم. وی با اشاره به 12 روستا و 25 منطقه هدف گردشگری در استان که دارای مراکز تفریحی, محصولات باغی, صنایع دستی و ... هستند تصریح کرد: با استفاده از پتانسیلی‌های موجود در این مناطق و بهره‌گیری از اپلیکیشن گردشگری اینترنتی, سرویس‌هایی هم چون معرفی اماکن تفریحی, موزه‌ها, آبشارها, سوغات این مناطق و سایر مناطق مختلف استان به مسافران که از این اپلیکیشن استفاده می‌کنند ارائه می‌شود. وی تأکید کرد: با ورود گردشگران به مرکز استان اپلیکیشن از طریق  وای فای رایگان  روی گوشی هوشمند آنان نصب می‌شود و به دنبال آن هستیم تا با کمک اپراتورها, پیش شماره‌های سایر استان‌ها نیز هنگام وارد شده به مرکز استان در محدوده سرویس‌های اپراتوری قرار گرفته و یک پیامک به آن‌ها ارسال و از آن‌ها خواسته شود از اپلیکیشن معرفی شده جهت دریافت خدمات بهتر استفاده کنند. بلالی اضافه کرد: این اپلیکیشن موقعیت مکانی گردشگر را مشخص کرده و راهنمایی خواهد کرد که از چه اماکن تفریحی, سوپرمارکت, رستوران و جایگاه سوخت می‌تواند استفاده کند و نزدیکترین آدرس را به گردشگر معرفی می‌کند. وی ادامه داد: در تلاش هستیم تا یک سری کمیته‌هایی که ذیل ستاد تسهیلات نوروزی هستند را نیز به اپلیکیشن لینک کنیم تا مواردی همچون اطلاع از آخرین وضعیت آب و هوا, کمپ‌های هلال احمر و تعمیر خودرو را نیز به خدمات اپلیکیشن اضافه شوند. بلالی با بیان این که اپلیکیشن هزینه‌ای برای دستگاه‌های اجرایی ندارد و به صورت رایگان نصب می‌شود, خاطرنشان کرد: آمادگی داریم تا از فعالیت شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری که هرگونه طراحی اپلیکیشن انجام می‌دهند در توسعه خدمات مناسب و گردشگری استان  استفاده کنیم.

۲۳ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۵۸۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید