پرش به محتوای اصلی

اخبار

هدف از پیگیری دولت الکترونیک تسهیل امور و ایجاد اشتغال است

هدف از پیگیری دولت الکترونیک تسهیل امور و ایجاد اشتغال است
کاظمی نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کوهرنگ ، کیار گفت: دولت الکترونیک درصد قابل قبولی از مراجعات به دستگاه ها را کاهش داده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ،  علی کاظمی باباحیدری عضو هیات رئیس فراکسیون نفت و گاز و انرژی و خدیجه ربیعی فرادنبه عضو کمیسیون اجتماعی مجلس به همراه اعضا این فراکسیون با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدار و از زیرساخت های دولت الکترونیک در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیدن کردند.

علی کاظمی باباحیدری با اشاره  به نیاز کشور در توسعه دولت الکترونیک در همه استانها گفت :  برای تامین بودجه دولت الکترونیک باید توجه ویژه ای به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شود.

خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز با تاکید بر ضرورت ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک، گفت: اگرچه تاکنون بیشتر دستگاه با وزارت ارتباطات جهت تحقق اهداف دولت الکترونیک همکاری  داشته اند اما هنوز بیش از 200 دستگاه وارد این تعامل نشده اند که امید است تا پایان برنامه ششم توسعه این امر مهم نیز محقق شود.

 خدیجه ربیعی فرادنبه افزود : انتظار می رود  سازمان مالیاتی و وزارت اقتصاد که همکاری و تعامل کمتری در این زمینه دارند به صورت جدی تر وارد میدان شوند این در حالی است که باید نسبت به دیگر دستگاه ها بیشترین همکاری را انجام می دادند.

شایان ذکر است : دولت الکترونیک به ارائه خدمات دولتی از طریق سیستم های نوین اطلاق می شود و دولت از فناوری اطلاعات برای جابه جایی اطلاعات میان مردم، سازمان ها، بازار و ارکان دیگر دولت و ارائه خدمات عمومی و دولتی دولت الکترونیک استفاده می کند و از طریق ارائه خدمات توسط دفاتر پیشخوان نیاز به مراجعه حضوری برای انجام کارها توسط مردم وجود نخواهد داشت.

۱۲ دی ۱۳۹۷ ۱۴:۱۹
تعداد بازدید : ۴۳۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید