پرش به محتوای اصلی

اخبار

برقراری ارتباط فیبرنوری شهرستان اردل با شهرستان لردگان و کیار

برقراری ارتباط فیبرنوری شهرستان اردل با شهرستان لردگان و کیار
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از اجرای فیبرنوری در شهرستان اردل و برقراری ارتباط لوپ فیبرنوری با شهرستان های لردگان و کیار خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در جلسه بررسی مسائل و مشکلات مربوط به زیرساخت های ارتباطی که در محل بخشداری سرخون در شهرستان اردل برگزار شد، ضمن اشاره به چالش های موجود در ارتقاء زیرساخت های ارتباطی در استان، اظهار کرد: با توجه به الکترونیکی شدن بسیاری از خدمات دستگاههای دولتی و نیاز مبرم مردم به استفاده از اینترنت پر سرعت این موضوع باعث افزایش وابستگی  مردم به زیرساخت های ارتباطی  شده است.

 وی ارتقاء و بروزرسانی زیرساخت های ارتباطی در استان را ضروری دانست و تصریح کرد: ارتقاء و بروزرسانی زیرساخت های ارتباطی موجب برقراری عدالت اجتماعی و دسترسی مردم به خصوص مردم روستاها به خدمات دفاتر ICT  روستایی و بانکداری الکترونیک می شود.

وی افزود : در سال جاری 27 مجوز دفتر ICT به متقاضیان در روستاها واگذار شده است . وی  یکی از زیر ساخت های لازم برای ایجاد دفاتر ICT در روستاها را وجود زیر ساخت های ارتباطی مناسب و اینترنت پر سرعت اعلام کرد و گفت: تلاش می شود با تجهیز روستاهای دیگر به اینترنت پر سرعت  ، این امکان را برای روستاها فراهم کنیم که بتوانند خدمات خود را توسط این دفاتر ICT دریافت کنند.

بلالی همچنین ضمن اشاره به پروژه تار دراستان، تشریح کرد: فیبرنوری در روستاهای استان تحت عنوان پروژه توسعه ارتباطات روستایی(تار) در حال اجرا است که در شهرستان اردل نیز پیمانکار مربوطه جهت اجرا تعیین گردیده و تا مرکز شهر سرخون اجرا و به بهره برداری رسیده است.
۲۷ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۴۳
تعداد بازدید : ۲۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید