پرش به محتوای اصلی

اخبار

536 کیلومتر تار فیبر نوری در چهارمحال و بختیاری اجرا شد

536 کیلومتر تار فیبر نوری در چهارمحال و بختیاری اجرا شد
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با اشاره به لزوم توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و الکترونیکی گفت: تاکنون 536 کیلومتر تار فیبر نوری در روستاهای این استان اجرا شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: برای اجرای این میزان تار فیبر نوری در روستاهای استان ۸۸ میلیارد ریال از اعتبارات ملی ابلاغی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص داده شده است.

وی افزود: با اجرای این طرح، زمینه ایجاد زیرساخت لازم در روستاها و تامین پهنای باند اپراتورهای موجود در مسیرهای فیبر نوری و ایجاد زیرساخت لازم به‌ منظور توسعه دولت الکترونیک مانند سلامت الکترونیک، بانکداری الکترونیک و آموزش الکترونیک فراهم می‌شود.

بلالی تصریح کرد: ۷۳۳ روستای چهارمحال و بختیاری دارای زیرساخت ارتباطات و ۵۵۰ روستای استان از پوشش اینترنتی پرسرعت بهره‌مند است.

وی خاطر نشان کرد : هم‌اکنون ۳۰ دفترخدمات ارتباطی روستایی و ۱۳۸ دفتر پیشخوان خدمات دولت در چهارمحال و بختیاری فعالیت دارد.

شایان ذکر است : هم‌اکنون ۶۶.۹۵ درصد خانوارهای چهارمحال و بختیاری دارای رایانه، ۶۹.۸۳ درصد دارای اینترنت و ۶۳.۹۴ درصد جزو استفاده‌کنندگان اینترنت هستند.

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۰۸
تعداد بازدید : ۱۳۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید