پرش به محتوای اصلی

اخبار

اعطای تسهیلات به متقاضیان دفاتر خدمات روستایی در استان چهارمحال و بختیاری

اعطای تسهیلات به متقاضیان دفاتر خدمات روستایی در استان چهارمحال و بختیاری
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از بررسی‌های انجام شده برای ساده‌سازی اعطای تسهیلات بانکی به متقاضیان دفاتر خدمات روستایی توسط صندوق کارآفرینی امید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان، در جلسه با مرتضی لیریایی مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید این استان، گفت: یکی از راهکارهای کمک به جوانان تحصیل کرده برای اشتغال‌، ارائه تسهیلات به متقاضیان جهت راه اندازی کسب و کار است که این موضوع در افزایش اشتغال روستائیان تاثیر گذار است .

وی افزود: برای ارائه خدمات الکترونیک در حوزه دولت الکترونیک، سلامت الکترونیک و بانکداری الکترونیک در روستاهای استان چهارمحال و بختیاری، اقدامات مناسبی انجام شده که یکی از این خدمات  ارائه مجوز دفتر خدمات روستایی به متقاضیان بوده که نقش مهمی در کاهش مسافرتها و تسهیل در دسترسی روستائیان به خدمات الکترونیک داشته است .

لیریایی با اشاره به اینکه صندوق کارآفرینی امید، اصلی‌ترین نهاد توسعه‌ای و متولی ساماندهی کسب و کارهای خرد و کوچک در کشور است، گفت: با همکاری در خصوص نحوه ثبت‌نام متقاضیان تسهیلات در بخش دفاتر خدمات روستایی  گامی  موثر  در زمینه اشتغال در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خواهیم داشت .

 بلالی با اشاره به مزایای احداث دفاتر خدمات روستایی در استان چهارمحال و بختیاری، تصریح کرد: با توجه به ارائه خدمات توسط دستگاه‌های خدماتی کشور به صورت الکترونیک ، روستاییان می‌توانند اکثر امور خود را در این دفاتر و بدون مراجعه به شهرها پیگیری کرده و خدمات خود را از طریق این دفاتر دریافت کنند.

وی هدف از تشکیل این جلسه را هماهنگی و همکاری با  صندوق کارآفرینی امید اعلام کرد و افزود:  تلاش می‌کنیم تا با تسهیل کردن اعطای تسهیلات به متقاضیان دفاتر، وضعیت راه اندازی این دقاتر در روستاهای استان را تسهیل کنیم .

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۰
تعداد بازدید : ۲۶۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید