پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری خبرداد:

آغاز پروژه فیبرنوری در روستاهای شهرستان کوهرنگ

آغاز پروژه فیبرنوری در روستاهای شهرستان کوهرنگ
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری از شروع اجرای پروژه فیبرنوری از دشتک شهرستان اردل تا شیخ‌عالی بخش بازفت شهرستان کوهرنگ به طول بیش از 100 کیلومتر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، در سفر به شهرستان کوهرنگ و بازدید از پروژه فیبر نوری این منطقه، اظهار کرد: پروژه فیبر نوری روستایی (تار) در این استان، با هدف ایجاد زیر ساخت‌های ارتباطی، توسعه مخابرات روستایی و پیاده‌سازی دولت الکترونیک برای سه مرکز و 12 سایت مخابراتی در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ اجرا می‌شود.

بلالی با اشاره به اینکه مشکلات مربوط با مجوز حفاری این پروژه رفع شده است، گفت: هماهنگی‌های لازم با پیمانکار این پروژه انجام شده و عملیات آزمایش و تحویل آن با حضور کارشناسان اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت ارتباطات زیرساخت و مخابرات منطقه استان چهارمحال و بختیاری آغاز شده است .

وی، اجرای پروژه‌های فیبرنوری در استان چهارمحال و بختیاری را موجب دسترسی مردم روستا به پوشش ارتباطی مناسب و کاهش وابستگی روستاها به شهرها دانست و افزود: وجود خدمات ارتباطی و بانکی، باعث کاهش مراجعه روستائیان به شهرها برای انجام امور بانکی شده و آنها را برای دریافت خدمات دولتی از شهرها بی‌نیاز می‌کند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این پروژه نقش مهمی درتحول روستاها و رونق اقتصادی روستاهای این منطقه دارد و می‌تواند باعث ایجاد شغل‌های جدید از بستر فناوری اطلاعات به خصوص برای جوانان  شود.

بلالی گفت: این پروژه، از محل اعتبارات توسعه خدمات عمومی روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای توسعه زیرساخت‌ها در نقاط روستایی و کم برخوردار تامین اعتبار شده است و در سال جاری روستاهای دیگری نیز از این زیر ساخت مهم برخودار می شوند .

۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۵۱
تعداد بازدید : ۲۷۴

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید