پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری مطرح کرد:

اتصال 29 مدرسه در شهرستان کوهرنگ به اینترنت پرسرعت

اتصال 29 مدرسه در  شهرستان کوهرنگ به اینترنت پرسرعت
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : هم‌اکنون 29 مدرسه در بخش بازفت شهرستان کوهرنگ با اینترنت همراه به شبکه ملی اطلاعات متصل شده‌اند و این مدارس نیز از طریق اینترنت ثابت به مدت دو سال به صورت رایگان به اینترنت پر سرعت متصل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان در سفر به شهرستان کوهرنگ در جمع معلمان بخش بازفت با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا یک تهدید و فرصت بوده است، گفت: امروزه آموزش و پرورش با استفاده از بستر فضای مجازی در حوزه تعلیم و تربیت ورود پیدا کرده تا نظام آموزش تعطیل نشود و نقش ارتباطات و اینترنت پر سرعت در این  نحوه آموزش بسیار با اهمیت است .

 بلالی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی بیش از ۱۰۰ کیلومتر فیبرنوری به منظور افزایش پهنای باند اینترنت در روستاهای شهرستان کوهرنگ در حال انجام است، تصریح کرد: با اجرای این طرح  فناوری اینترنت تلفن همراه از نسل ۲ به نسل چهار در ۱۷ روستای بخش بازفت ارتقا می‌یابد.

وی افزود: با توسعه زیرساخت‌‍‌ها به خصوص در مناطق سخت‌گذر و روستایی این استان، به دنبال ارتقاء سیستم آنتن‌دهی و افزایش پهنای باند هستیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری تشریح کرد: در شهرستان کوهرنگ که ۲۳ درصد سطح استان را اشغال کرده است و شرایط کوهستانی و سخت‌گذر دارد، هم‌اکنون اجرای طرح فیبرنوری در این شهرستان از سه مسیر شهرکرد، فارسان به باباحیدر، کوهرنگ، و مسیر اردل، دشتک به سمت کوهرنگ و مسیر شاه منصوری به سمت کوهرنگ در دست اجراست.

بلالی به حضور یکی از اپراتورهای جدید در این شهرستان اشاره کرد و گفت: ۵۰ روستای این شهرستان با تغییر شبکه اینترنت به صورت رومینگ رایگان از اینترنت رومینگ بهره‌مند خواهند شد.

۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۴۵
تعداد بازدید : ۳۰۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید