پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری:

با تامین تجهیزات لازم از قطع پوشش ارتباطی، در مواقع بحرانی جلوگیری می‌شود

با تامین تجهیزات لازم از قطع پوشش ارتباطی، در مواقع بحرانی جلوگیری می‌شود
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری با توجه به افزایش حملات سایبری و مشکلات احتمالی ادارات در رصد و پایش این تهدیدات، از تهیه تجهیزات لازم ،برای جلوگیری از هرگونه اختلال و قطعی شبکه در خدمات ارتباطی، پستی و بانکی در مواقع بحرانی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان ، در جلسه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در حوزه فناوری اطلاعات، به مسائل و مشکلات در این حوزه اشاره کرد و اظهار کرد : توجه به نقاط ضعف و مشکلات در این حوزه از قطع پوشش ارتباطی جلوگیری کرده  و باعث عدم قطع شبکه ارتباطی در نقاط آسیب پذیر و صعب العبور  در استان می‌شود.

بلالی تشریح کرد: 12 دوره آموزشی در سال جاری توسط اداره کل پدافند غیرعامل  استان برگزار شده و برای آشنایی کارکنان حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیاز به برگزاری دوره های تخصصی در این حوزه بوده که با همکاری مرکز پدافند غیر عامل استان دوره های تخصصی برای کارکنان در سال جاری برگزار می شود .

وی با توجه به مشکلات موجود در تامین اعتبار لازم برای حضور کارکنان در این دوره‌های آموزشی افزود: با هماهنگی های انجام شده با مرکز پدافند غیر عامل استان درخواست برگزاری این دوره‌ها به صورت رایگان برای کارشناسان حوزه فناوری مطرح شده و این دوره ها با حضور اساتید برجسته این حوزه برای کارشناسان برگزار می شود .

شایان ذکر است : در این جلسه مصوباتی در خصوص تامین باتری و تعویض به موقع باتری‌های معیوب توسط تمام اپراتورها و ادارات حوزه فناوری اطلاعات مصوب و مقرر شد پیش‌بینی لازم برای تهیه دستگاه خودپرداز سیار برای مقابله در مواقع بحرانی توسط پست بانک انجام شود .  

 
۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ۰۹:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید