پرش به محتوای اصلی

اخبار

امواج سایتها BTS تلفن همراه مضر نیست

امواج سایتها BTS  تلفن همراه مضر نیست
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در استان چهارمحال و بختیاری گفت |: به مردم اطمینان می دهم امواج دکل ها و آنتن های تلفن همراه بر اساس استاندارد های لازم کنترل گردیده و مضرر نیست و نباید مردم نگرانی از این بابت داشته باشند .

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در خصوص نگرانی های مردم از   امواج مضر دکل ها و آنتن های تلفن همراه گفت : مردم شهری و روستایی نباید  نگران تشعشعات آنتن های تلفن همراه باشند چون این امواج بر اساس میزان استاندارد بوده و نصب این تجهیزات در نقاط شهری و روستای ضرری ندارد.

حسین فلاح جوشقانی در نشست با استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: در حالی که سالهای گذشته دیدگاه مثبتی در خصوص دکل هایBTS   تلفن همراه  وجود داشت و آن را عامل موثری در آنتن دهی و ارتقای کیفیت ارتباطات می دانستند اما متاسفانه  امروز وجود چنین دکل هایی نگرانی هایی در مردم ایجاد کرده است که باید در این خصوص اطلاع رسانی لازم انجام شود.

وی پیشنهاد داد، مراکز علمی و دانشگاهی از جمله دانشگاه شهرکرد با برگزاری همایش های علمی این موضوع را مورد بررسی کارشناسی قرار دهند تا مردم در خصوص مضر نبودن امواج آنتن های تلفن همراه اطمینان خاطر کسب کنند.

فلاح جوشقانی در ادامه با ارزیابی زیرساخت های مخابراتی و فناوری اطلاعات در چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: تلاش های خوبی در این خصوص انجام گرفته است اما همچنان در برخی از روستاها و محورهای ارتباطی استان پوشش دهی تلفن همراه مطلوب نیست.

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در این نشست با تاکید بر خدمات رسانی بیش از پیش به مردم شهرها و روستاهای استان در خصوص دسترسی به اینترنت و شبکه تلفن همراه اظهار کرد: گرچه پراکندگی سکونتگاه های استان خدمات رسانی به مردم را با مشکل مواجه کرده است، اما انتظار می رود در این خصوص اهتمام بیشتری به کار گرفته شود.

 اقبال عباسی استاندار استان نیز بر فرهنگسازی و تبیین بی خطر بودن تشعشعات آنتن های تلفن همراه تاکید کرد و افزود: با اطلاع رسانی و تهیه تولیدات رسانه ای باید وجود چنین نگرانی هایی را در بین آحاد مردم برطرف کرد.

وی توجه به ظرفیت های حوزه IT در رونق اشتغالزایی را از امور ضروری این حوزه عنوان کرد و گفت: چنین موضوعی در استان مغفول مانده است و می طلبد مسئولان مربوطه در این خصوص اقدامات لازم را انجام دهند.

بر اساس این گزارش  این نشست در خصوص  بررسی مشکلات ارتباطی  این استان در اجرای طرح های پوشش تلفن همراه تشکیل و  برای رفع این مشکلات و موانع بحث و تبادل نظر شد.

۱۹ مهر ۱۳۹۷ ۰۹:۳۰
تعداد بازدید : ۶۰۶

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید