پرش به محتوای اصلی

اخبار

34 دستگاه خودپرداز در روستاهای استان چهار محال و بختیاری راه اندازی شد

34 دستگاه خودپرداز  در روستاهای استان چهار محال و بختیاری راه اندازی شد
مدیر کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان چهارمحال وبختیاری گفت : با نصب 34 دستگاه خود پرداز در روستاهای صعب العبور و محروم این ، سفرهای پر خطر روستائیان از مناطق کوهستانی به شهرها جهت دریافت خدمات بانکی کاهش چشمگیری داشته است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان چهارمحال وبختیاری، مرتضی بلالی مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان  ، درجلسه کارگروه  اقتصاد مقاومتی ،  که درمحل استانداری استان برگزار شد ضمن ارائه گزارش از خدمات ارائه شده توسط این اداره کل در سال جاری  گفت : برخی از روستاهای محروم  استان بدلیل صعب العبور وکوهستانی بودن دارای مسیرها و جاده های  پر خطر و حادثه خیز بوده و بهمین دلیل دسترسی روستائیان  به شهرها  پر هزینه و با مشکلاتی انجام می شود . بلالی اظهار کرد :  این روستائیان در گذشته مشکلات زیادی در دسترسی به خدمات بانکی در روستا داشته  که با نصب و راه اندازی 34 دستگاه خود پرداز در این روستاها دسترسی آنها به خدمات بانکی آسان شده است . وی با اشاره به  اقدام پسندیده  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  در نصب و راه اندازی این دستگاه های خود پرداز در روستاهای محروم افزود :  نصب این دستگاه ها باعث برخوداری اهالی این روستاها و روستاهای همجوار آنها از خدمات بانکی شده  وتاثیر زیادی در کاهش مسافرت های غیر ضرور در این جاده ها شده است . وی ارائه  این خدمات را باعث رضایت مندی  روستائیان و کاهش مهاجرت آنها به شهرها دانست وگفت : انتقال خدمات و فناوری جدید بخصوص خدمات بانکی به روستاها یکی از خواسته‌های اصلی  روستائیان بوده و اکثر روستائیان گاهی جهت دریافت یارانه مجبور به طی مسافرت طولانی و پرداخت هزینه‌های زیادی جهت حضور در شهرها ، جهت دسترسی به خدمات بانکی داشته اند ونصب و راه اندازی دستگاه خودپرداز و همچنین ایجاد دفاتر بانکی پست بانک در روستاها می‌تواند دسترسی روستائیان به این خدمات را تسهیل کند .

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش مسئولین وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات بستر ایجاد دفاتر پیشخوان دولت در روستا نیز  فراهم گردد تا دسترسی روستائیان به کلیه  خدمات اداری ، مشابه خدمات ارائه شده در دفاتر پیشخوان دولت در شهرها  در این دفاتر به راحتی قابل ارائه برای اهالی روستاها نیز باشد.

۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۸:۳۱
تعداد بازدید : ۴۸۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید