پرش به محتوای اصلی

اخبار

زیر ساخت های مراکز گردشگری در چهارمحال و بختیاری تقویت می شود

زیر ساخت های مراکز گردشگری در چهارمحال و بختیاری تقویت می شود
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری گفت: سهم تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان سامان نزدیک به 18 میلیارد و 650 میلیون تومان می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ، در کار گروه رفع موانع تولید و کار گروه اشتغال شهرستان سامان اظهار کرد : سهم تسهیلات اشتغالزایی در این شهرستان،  نزدیک به 18 میلیارد و 650 میلیون تومان بوده که جهت ایجاد اشتغال پایدار به متقاضیان پرداخت می شود .

وی با اشاره به اجرای پروژه‌های حوزه فناوری اطلاعات در شهرستان سامان افزود: 9 طرح تاکنون در این شهرستان ثبت شده است که اعتبار این طرح‌ها نزدیک به یک میلیارد و 60 میلیون تومان بوده و 535 میلیون تومان تسهیلات این طرح‌ها توسط بانک‌ها بررسی و پرداخت  شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه طرح‌های فناوری اطلاعات می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند، بیان کرد: شهرستان سامان ظرفیت‌های خوبی در حوزه گردشگری الکترونیکی، بوم‌گردی الکترونیکی و توسعه صادرات و فروش محصولات اینترنتی داشته که با باز شدن سامانه افراد می‌توانند در این سامانه ثبت نام و از تسهیلات لازم بهره‌مند شوند.

بلالی با اشاره به زیرساخت‌های ارتباطی در شهرستان سامان خاطرنشان کرد: تمام شهرهای این شهرستان از تکنولوزی 4G استفاده می‌کنند و برنامه ریزی لازم انجام شده که به جای زوج سیم مسی، فیبر نوری در این شهرستان توسعه پیدا می‌کند و این طرح از طریق وزارتخانه در حال  پیگیری بوده  که اگر این طرح به نتیجه برسد 100 کیلومتر طول فیبر نوری در این شهرستان توسعه می‌یابد . وی در خصوص ارتقای وضعیت اینترنت این شهرستان  گفت: هماهنگی لازم انجام گردیده که بدلیل حضور گردشگران در این شهرستان امکان  پوشش اینترنت با تکنولوژی LTE در کلیه روستاهای این شهرستان فراهم گردد و از برنامه های آتی این اداره کل توسعه سایت‌های BTS می باشد که متاسفانه  یکی از مشکلات فعلی ،  ممانعت‌های مردم است که فکر می‌کنند سایت‌های BTS مضر سلامتی آنها بوده و از نصب و راه اندازی سایت جلوگیری می کنند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: نیاز است در مورد اثرات سایت های BTS  به مردم آگاهی لازم داده شود  و بهمین دلیل  اپراتورهای تلفن همراه  در حال تدارک برگزاری همایش  و تولید فیلم در شبکه تلویزیونی استان بوده و تلاش می شود با ارائه مستندات لازم بی ضرر بودن این سایت ها برای مردم محرز شود .

۳۰ آبان ۱۳۹۷ ۰۹:۱۷
تعداد بازدید : ۴۳۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید