پرش به محتوای اصلی

اخبار

جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش و فنآوری در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد

جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش و فنآوری در استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد
مرتضی بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری شناسایی پژوهشگران توانمند در سطح استان و فراهم نمودن امکانات مورد نیاز در حوزه فناوری اطلاعات برای پژوهشگران را ضروری دانست .

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری ، جشنواره و نمایشگاه هفته پژوهش و فنآوری استان در استان چهارمحال و بختیاری به مشارکت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونت پژوهش و فناوری دانشگاه شهرکرد و با حضور دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری، مهندس اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری  در فرهنگسرای شهرکرد برگزار شد.

بلالی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مشکلات موجود در انجام کارهای پژوهشی در استان گفت  : سعی و تلاش می شود کلیه نیازهای پژوهشگران در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین گردد . یکی از نیاز های پژوهشگران عدم همکاری دستگاهها و سازمانهای دولتی در انجام پژوهش ها در استان بوده که باید به این موضوع  توجه جدی شود . وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مراکز رشد، مراکز نوآوری و شتابدهی و پارک های علم و فنآوری و ارتباط آن‌ها با صنعت و جامعه  این اقدامات را حاصل تلاش همه‌جانبه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  و دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی  اعلام کرد و این اقدامات را باعث رشد فرهنگ پژوهش در استان دانستند .

مهندس اقبال عباسی استاندار چهار محال و بختیاری  نیز در این آیین ضمن تجلیل از برگزار کنندگان هفته پژوهش و فناوری استان با طرح  این سوال که: چه باید کرد تا جامعه از گرفتاری‌های اجتماعی، اقتصادی و مشکلاتی که کشور در سطح جهان با آن مواجه است نجات پیدا کند؟ شاخص های قدرت آفرین در طول تاریخ بشر، جمعیت، پول وثروت بود اما اکنون علم، دانایی و پژوهش فاکتور اصلی قدرت محسوب می‌شود . وی تنها راه نجات کشوراز اقتصاد نفتی، اقتصاد دانش‌بنیان است که از راه پژوهش حاصل می‌شود، اگر اقتصاد دانش بنیان محقق شود هیچ استثماری نمی‌تواند به ایران زور بگوید. اقتصادی که به اندیشه و فکر متکی باشد نابودشدنی و تحریم شدنی نیست زیرا ممکن است منابع زیرزمینی را تحریم و محدودکرد اما نمی‌توان قدرت افکار و اندیشه‌ها را تحریم نمود.

دکتر سعید کریمی رییس دانشگاه شهرکرد و نائب رییس ستاد هفته پژوهش و فنآوری استان در ادامه گفت: دانشگاه شهرکرد به عنوان دانشگاه مادر استان  اکنون جزء دانشگاه‌های یک درصد برتر دنیا و دانشکده فنی این دانشگاه نیز جزء موثر ترین دانشگاه های مهندسی جهان است. دانشکده‌های کشاورزی، فنی مهندسی و منابع طبیعی دانشگاه شهرکرد حائز رتبه برتر در کشور شده‌اند ، همچنین دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی موفق به کسب جایزه یونسکو و محیط زیست شده اند. و کسب رتبه پنجم دانشگاه های برتر کشوردر حوزه علوم کشاورزی بر اساس رتبه بندی ملی دانشگاه های برتر کشور و  قرارگیری دانشگاه شهرکرد در جمع مؤثرترین دانشگاه‌های مهندسی دنیا (براساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC) سال ۲۰۱۷ را از افتخارات این دانشگاه اعلام کردند .

شایان ذکر است ، هفته پژوهش و فنآوری استان چهارمحال و بختیاری از ۲۴ آذر به مدت یک هفته با اجرای برنامه های مختلف برگزار شد.

۲۹ آذر ۱۳۹۷ ۰۸:۱۸
تعداد بازدید : ۴۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید