پرش به محتوای اصلی

اخبار

میزان تشعشعات سایت‌های BTS در نقاط پرتردد شهرکرد اندازه‌گیری شد

میزان تشعشعات سایت‌های BTS در نقاط پرتردد شهرکرد اندازه‌گیری شد
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری گفت : بر اساس نتایج اندازه‌گیری تشعشعات سایت‌های تلفن همراه در شهرکرد، این سایت‌ها در محدوده مجاز بوده نگرانی در این خصوص وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان چهارمحال و بختیاری، با حضور نماینده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه مرکزی در استان چهارمحال و بختیاری سنجش تشعشعات برخی از سایت‌ها در نقاط پرتردد بررسی شد. این سنجش که با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات و پوشش خبری صدا و سیمای استان انجام شد پس از انتخاب تصادفی برخی از سایتهای موجود در نقاط پر تردد شهر ، میزان تشعشات  این سایتها با حضور برخی از اهالی مورد سنجش قرار گرفت و نتایج حاصل از پایش شدت امواج در این نقاط، بر اساس استاندارد کمیسیون بین‌المللی حفاظت در برابر پرتوهای غیر یونساز و بر اساس استاندارد ملی ایران، کمترین آستانه و شدت و  بسیار پایین‌تر از میزان و سطح استاندارد اعلام شد.

شایان ذکر است :  این پایش و اندازه‌گیری به درخواست برخی از اهالی شهر و با پیگیری و درخواست اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی منطقه مرکزی انجام شد  . اهمیت این سنجش از این نظر است که در حین اندازه‌گیری برخی از اهالی شهر نیز حضور داشتند که این عمل می‌تواند در  ایجاد اطمینان لازم و شفاف‌سازی و آگاهی مردم ساکن در محلهای نزدیک به این سایتها می تواند  نقش بسزائی داشته باشد.

۲۵ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۲۸
تعداد بازدید : ۴۹۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید